true
true

خبرهای ثانیه ای

true
    امروز  یکشنبه - ۴ فروردین - ۱۳۹۸  
true
true
برداشت کنار از باغ های چابهار آغاز شد  برداشت کنار از باغ های چابهار آغاز شد

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان،

نورالدین میرلاشاری مدیر جهاد کشاورزی چابهار اظهتر داشت: این شهرستان با داشتن شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب و برخورداری از اقلیمی مستعد و طبیعی، شرایط مناسبی برای پرورش انواع میوه های گرمسیری دارد.

 

وی افزود: از ۷۰۰ هکتار باغ های کنار چابهار ۱۰۰ هکتار نهال و ۶۰۰ هکتار درختان بارور با تولید سه هزار تن محصول است و هزار و ۲۰۰ بهره بردار نیز در تولید این محصول فعالیت دارند.

 

برداشت کنار از باغ های چابهار آغاز شد

 

به گفته وی، سطح زیر کشت باغ های کنار نسبت به سال زراعی گذشته با توجه به توزیع ۲۰ هزار اصله نهال ۷۸ هکتار افزایش یافته است. میوه درخت کنار برای مصارف تازه خوری استفاده و این محصول در دی ماه برداشت و علاوه بر تامین بازار چابهار به دیگر شهرستان های جنوب استان و خارج از استان ارسال می شود، برداشت کنار تا آخر اسفند ماه ادامه دارد.

 

وی اامه داد: سطح زیر کشت محصولات زراعی و باغی چابهار ۱۱ هزار هکتار با تولید سالیانه ۲۵۹ هزار تن در سال است که سه هزار هکتار را محصولات باغی با تولید ۲۰ هزار و ۵۰۰ تن و هشت هزار هکتار را محصولات زراعی با تولید ۲۳۸ هزار تن تشکیل می دهد. وی خاطرنشان کرد: علاوه بر کنار، موز، چیکو، گواوا، تمر هندی و نارگیل از دیگر میوه های گرمسیری چابهار است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false