true
true

خبرهای ثانیه ای

true
    امروز  یکشنبه - ۴ فروردین - ۱۳۹۸  
true
true
طنز مسخره کردن نیست  طنز مسخره کردن نیست

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان، مرتضی ریحانی هنرمند سینما و تئاتر، اظهار داشت: نباید به سمت ارائه طنزهای مخرب حرکت کرد چون هم به هنر طنز و هم به جامعه آسیب وارد می کند.

 

وی همچنین با اشاره به اینکه لازم است اقشار جامعه و مشاغل آستانه تحمل خود را برابر آثار طنز بالا ببرند گفت : اهانت با شوخی کردن متفاوت است ؛ در برخی نمایش ها مشکلات با زبان طنز بیان می شود که ممکن است خود هنرمند نیز تجربه کرده باشد.

 

ریحانی تاکید کرد : از همه مسئولان فرهنگی و هنری می خواهیم کمتر شعار دهند و بیشتر در عمل خود را ثابت کنند، از تئاتر در همه زمینه ها حمایت کنند چون این هنر فرهنگ ساز است.

 

این هنرمند عرصه نمایش همچنین وضعیت تئاتر در استان اصفهان را بی ثبات دانست و گفت: در گذشته خطوط قرمز برای تایید متون نمایشی وجود داشت که این نگاه ها کمتر شده ولی برخی مسئولان فرهنگی وهنری بین حرف و عملشان تناقض وجود دارد و حمایتی از هنر نمایش نمی کنند.

 

این هنرمند سینما و تئاتر با تاکید بر فرهنگ سازی توسط هنرمندان در بخش های مختلف گفت : نباید به هر وسیله ای تماشاچی و مخاطب را خنداند ، طنز مسخره کردن نیست بلکه چالشی است که ایرادها و عیب های خودمان را با زبان دیگری بیان می کند.

 

ریحانی با اشاره به اینکه مردم نیاز به خندیدن و شادابی دارند ، افزود: هنرمندان زیادی در اصفهان در زمینه طنز فعال هستند که می توانند در کشور سرآمد باشند و در این جهت باید بهتر و بیشتر مطالعه داشته باشیم و با کار مداوم در این زمینه خود را ارتقا دهیم.

 

وی با بیان اینکه اصفهانی ها به بذله گویی در کشور معروف هستند افزود: باید سواد ساخت نمایش کمدی خود را افزایش دهیم و ذهن مان را برای طنز فانتزی تربیت کنیم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false