دوشنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴ بعد از ظهر
۱۳۹۵/۱۲/۰۸  -   کد خبر: 11926
خط کشتیرانی مسافری چابهار- هندوستان راه اندازی می شود

خط کشتیرانی مسافری بین چابهار- هندوستان با هدف توسعه سفرهای دریایی به کشورهای منطقه ای دریای عمان راه اندازی خواهد شد. مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان در این باره گفت : قرار است به زودی خط کشتیرانی مسافری در مسیر بندر چابهار- بندر کراچی در پاکستان نیز راه […]

خط کشتیرانی مسافری چابهار- هندوستان راه اندازی می شود

خط کشتیرانی مسافری بین چابهار- هندوستان با هدف توسعه سفرهای دریایی به کشورهای منطقه ای دریای عمان راه اندازی خواهد شد.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان در این باره گفت : قرار است به زودی خط کشتیرانی مسافری در مسیر بندر چابهار- بندر کراچی در پاکستان نیز راه اندازی شود.
دکتر کامبیز مشتاق گوهری اظهار داشت: یکی دیگر از مهمترین اتفاقاتی که در آینده ای نه چندان دور در زمینه توسعه سفرهای دریایی از مقصد چابهار به کشورهای منطقه دریای عمان خواهیم بود، راه اندازی خط کشتیرانی مسافری بین چابهار و بنادر غربی هندوستان است.
این مقام مسئول در استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت : بدون شک راه اندازی خط کشتیرانی مسافری در مسیر بین ایران و هندوستان از مقصد چابهار تاثیر بسزایی در رونق گردشگری دریایی جنوب کشور خواهد داشت.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان یادآور شد : هم اکنون هندوستان عهده دار تامین و ایجاد زیرساختهای بندری و طرح های توسعه ای بندر چابهار است و تعاملات خوبی بین این کشور و ایران وجود دارد.
وی تصریح کرد : حضور هندی ها در بندر چابهار می تواند زمینه ساز راه اندازی هر چه سریعتر خطوط مسافرت های دریایی بین ایران و هند باشد.
این مقام مسئول در استان سیستان و بلوچستان یادآور شد: بندر چابهار نیز با طی کردن پروسه طرح توسعه ظرف دو سال آینده از ظرفیت های بسیار بالایی برای تعاملات بین المللی در بخش دریایی بین کشورهای منطقه برخوردار خواهد شد.

وی اظهار داشت : شهرستان چابهار دارای جاذبه های منحصر به فرد طبیعی است که با توسعه زیرساخت های لازم در زمینه گردشگری دریایی و ساحلی می توانیم زمینه های رشد صنعت گردشگری دریایی در این شهرستان را فراهم کنیم.
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: این امر علاوه بر سرمایه گذاری دولت در ایجاد زیرساختها نیازمند حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در زمینه ایجاد انواع امکانات مرتبط با گردشگری دریایی است.

وی یادآور شد : به جز چابهار، سایر شهرستان های ساحلی استان سیستان و بلوچستان از قابلیت بالایی در جذب گردشگران داخلی و خارجی برخوردار هستند.
مشتاق گوهری اظهار داشت: این شهرستان ها نیز همانند چابهار نیازمند ایجاد امکانات و تاسیسات مدرن گردشگری دریایی و ساحلی هستند.
به گفته وی، توسعه مسافرت های دریایی در دریای عمان از مقصد چابهار به کشورهای هند، پاکستان و عمان نیز در ورود گردشگران خارجی به کشور بسیار موثر خواهد بود.

وی اظهار داشت: همچنین امکان توسعه سفرهای دریایی از مقصد چابهار به سایر جزایر ایران در خلیج فارس و بنادر جنوبی داخلی نیز می تواند زمینه ساز توسعه هر چه بیشتر سفرهای دریایی و توریسم دریایی در آبهای جنوب کشور شود.
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان یادآور شد: امیدواریم با اقدامات در دست انجام و تلاش برای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی بتوانیم زمینه های تبدیل شدن نوار ساحلی استان سیستان و بلوچستان به یکی از اصلی ترینن مراکز جذب گردشگران علاقه مند به تفریحات دریایی را فراهم کنیم.
خط کشتیرانی مسافری بین چابهار – عمان به عنوان نخستین خط مسافری دریایی بین المللی در چابهار، آبان امسال راه اندازی شد.

انتهای پیام/11926

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
ارسال دیدگاه

جدیدترین اخبار
محبوب ترین اخبار

عملکرد کدام یک از نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی را قابل قبول می دانید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...