امروز:  پنج شنبه , ۳۰ آبان , ۱۳۹۸
 کد خبر: 12536  -  22 / آوریل / 2017
گفتگو با آقای ایوب نارویی قهرمان پرورش اندام

⏹خبرنگار هاتف : لطفا بیوگرافی خودتون رو بفرمایید؟ با عرض سلام و خسته نباشید اینجانب :ایوب نارویی ،متولد ۶٧/١٠/١۶ متولد ایرانشهر هستم ⏹خبرنگار هاتف : لطفا رشته ورزشی خودتان را برای دوستان و مخاطبین شرح دهید؟ در رشته پرورش اندام ، (زیبایی اندام )فعالیت می کنم و قهرمان بیش از ٣٠ دوره استان ، قهرمان قهرمانان جنوب […]

گفتگو با آقای ایوب نارویی قهرمان پرورش اندام

⏹خبرنگار هاتف : لطفا بیوگرافی خودتون رو بفرمایید؟
با عرض سلام و خسته نباشید
اینجانب :ایوب نارویی ،متولد ۶٧/١٠/١۶ متولد ایرانشهر هستم

ایوب نارویی

⏹خبرنگار هاتف : لطفا رشته ورزشی خودتان را برای دوستان و مخاطبین شرح دهید؟
در رشته پرورش اندام ، (زیبایی اندام )فعالیت می کنم و قهرمان بیش از ٣٠ دوره استان ، قهرمان قهرمانان جنوب شرق کشور ، قهرمان مسابقات جام قهرمانان ایران ، و قهرمان مسابقات جهانی ماسل شو دبی در کشور امارات .

⏹خبرنگار هاتف : یک فرد برای انتخاب این رشته ورزشی چه توانایی های لازم رو باید داشته باشه ؟
شرط اول در انتخاب این رشته ،داشتن علاقه هست و استعداد بدنی و مناسب بودن سن برای فعالیت در این ورزش ،بهترین سن برای این رشته حداقل از ١۵ سالگی به بالاستکه خود بنده از ١۵ سالگی آغاز کردم این ورزش رو ،فعالیت در این رشته به مرور زمان از لحاظ بالا بردن فکر و هوش و چابکی در کار و قوی بودن بدن تاثیر خیلی خوب دارد .این رشته در زندگی یک ورزشکار هم خیلی تاثیر دارد در برخورد با اطرافیان و زندگی شخصی نوع راه رفتن ،چون مردم به دید ورزشکار و پهلوان به اون شخص توجه می کنند.

⏹خبرنگار هاتف : استاد نارویی: بزرگترین حامی شما در این رشته چه کسی بودند؟
بزرگترین حامی بنده مادر بنده بودند و دوستانم،عزیزانی که همیشه به بنده روحیه میدادند و این باعث میشد بنده بیشتر در راه پیشرفتم تلاش کنم .

⏹خبرنگار هاتف : تو مسابقات خونسرد مبارزه می کنید یا استرس دارید ؟
بنده تا الان بیش از ۵٠ تا سکوی مسابقات رو تجربه کردم و اولین مسابقه هم سال ٨٧ بود و خوشبختانه رفتن بر روی سکو هیچ استرسی رو بهم وارد نمی کنه و اینو حتی می تونید از کلیپ های مسابقاتم ملاحظه کنید.

⏹خبرنگار هاتف : آخرین مدالتون چی بود؟ و کی در چه مسابقاتی ؟
آخرین مسابقم مسابقات جهانی ماسل شوی دبی بود که در کشور امارات برگزار شد و بنده دوتا مسابقه شرکت کردم که در بادی کلاسیک قهرمان و در بادی بیلدینگ مقام دوم .

⏹خبرنگار هاتف : برادر نارویی مهمترین حریفان شما در میادین ورزشی چه کسانی بوند؟
برای بنده همه حریفام چه اگر می شناختم و اگر نمی شناختم بر روی سکو حریف بودند و من هم به خاطر فشار های رژیم سخت و تحمل تمرینات سخت مجبور بودم رقابت کنم تا به نتیجه دلخواهم برسم .

⏹خبرنگار هاتف : از چهره های سرشناس مقابل چه کسانی پیروز شدین ؟
متاسفانه تا الان قسمت نشده با اشخاص سرشناس رقابت کنم، ولی در مسابقات دبی یادمه که تعدادی از معروف های شرکت کننده از بنده هراس داشتند که در وزنم نیوفتند برای رقابت و هر دقیقه وزنم رو سوال می کردند .ان شاءالله امسال مسابقاتی که قراره شرکت کنم خیلی از افراد معروف دنیا هم هستند و بنده هم شرکت می کنم به امید خدا.برنامه مسابقات امسال بنده شرکت در مسابقات مستر اولمپیایی اماتوری هند هست و تعدای از مسابقات خارج کشور دیگر که فعلا متاسفانه به دنبال اسپانسر هستم که هنوز خبری نیست !

⏹خبرنگار هاتف : بزرگوار موفقیت هایتان رو مدیون چه کسانی هستید ؟
موفقیت هایم رو همیشه مدیون جناب اقای بابک اکبرنیا قهرمان پرورش اندام جهان و مربی خوب خودم هستم واحمد بجارزهی عزیز مدیر باشگاه پرورش اندام مرحوم حمید که شروع فعالیتم از اون باشگاه بود و ایشون این راه رو برام هموار کردند .و دعاهای دوستانم و مادرم .

⏹خبرنگار هاتف : چند سال طول کشید که در این رشته خبره شدین؟
١٠ سالی هست که مسابقه شرکت می کنم ولی فعالیت حرفه ای بنده ٧ سال هست و ۵ سالش رو زیر نظر مربی های مطرح دنیا هستم مثل مربی عزیزم بابک اکبرنیا و عیسی عبید اماراتی

⏹خبرنگار هاتف : مسابقات جهانی رو از نظر کیفی و کمی چگونه ارز یابی می کنید ؟
مسابقات جهانی همانگونه که از اسمش مشخص هست یعنی از همه جای جهان شرکت کننده حضور دارد و قهرمانی در این مسابقات لوول و سطح ورزشکار رو قطعا خیلی بالاتر می برد و حتی به فکر شرکت در مسابقات بالاتر می شود .

⏹خبرنگار هاتف : در خصوص این ورزش بانوان استان هم توضیحاتی ذکر نمایید ؟در چه سطحی هست . و اصلا وجود دارد باشگاه بانوان در استان ؟
بله خوشبختانه باشگاهای بانوان هم در استان ما فعالیت های خوبی دارند و هر سال مربی های خوبی از بانوان دارند فعالیتشون رو شروع می کنند در جای جای استان و قطعا بانوان ما هم برای سلامتی جسمانی افزایش یا کاهش وزن نیاز داردن به این ورزش وحتی مسابقات مچ اندازی بانوان هم ماه جاری برگزار شد در شهرستان چابهار که از بانوان قهرمان هم تجلیل به عمل آمد و حتی از مربی های برتر استان هم در هیاتپرورش اندام تجلیل به عمل آمد .خوشبختانه رشته پرورش اندام چندسالی هست با وجود ریس هیات پرورش اندام فعال و همکاران فعال هر دوره بهتر از قبل و با کیفیت بهتر پیش میره و تعداد ورزشکاران در مسابقات هم بیشتر از قبل داره میشه .

⏹خبرنگار هاتف : شما طرح یا ایده ای در خصوص رشته ورزشیتون دارید؟
سال هاست در این فکر بودم کاش اکثر شهرستان های استان ما حداقل برای سرگرمی و سلامتی جوانان اون شهر یک باشگاه بدنسازی کوچکی رو مسولین اون شهر راه اندازی می کردند و متاسفانه تعدادی از شهرهای ما هنوز ندارند اون باشگاه رو و اکثر جوانان اون شهر ها با بنده حرف میزنند که ما عاشق این رشته هستیم ولی در شهر ما باشگاهش نیست متاسفانه! شهر های مثل : دلگان ، فنوج، جلگه، بمپور، قصرقند!
نیکشهر هم خوشبختانه تازه خبر رسیده که یک باشگاه تاسیس شده قطعا این مکان های ورزشی فعالیتشون در این شهرها شروع شود، جوانان کمتر به سمت کافه ها و قلیون و دود می روند!
بنده راهی رو که در پیش گرفتم یعنی شرکت در مسابقات این رشته و حتی برون مرزی راهی هست که میخواهم باز کنم برای دیگر جوانانی که تا به حال کسی حضور نداشته و بیشتر فعالیتمون به خاطر کمک به جوانان استان هست تا بهتر در این ورزش پیشرفت کنند .

⏹خبرنگار هاتف : به نظر شما چه دلیلی موجب شد که خانواده ها برای روی آوردن فرزندانشون رغبتی ندارند؟
متاسفانه در شهر های ما درآمد خوبی رو الان کافه ها و قلیونی ها دارند در میارند و اکثر جوانان بیشتر از سلامتی و داشتن بدنی سالم حاضر هستند شبی ٣٠ هزار برای دود و قلیون بدند ولی برای سلامتی خودشون حاضر نیستند ماهی ٣٠ هزار بدهند !!
قبلا خانواده ها به خاطر شناخت نداشتن از مکمل های غذایی و شنید های بد در این مورد ترس داشتند که فرزندانشون در باشگاه با مصرف این مکمل ها خدایی نکرده از بین میرند !
در صورتی که الان علم پیشرفت کرده و این مکمل ها رو حتی خود داروخانه ها مهر وزارت بهداشت رو و اصل بودنش رو میزنه و به فروش می رساند
قبلا ها متاسفانه عده ی کمی از خانواده ها پرورش اندام رو درست باهاش آشناییت نداشتند !
ولی حالا خدارو شکر متوجه شدند که این رشته میتوانه از خیلی بلاها فرزندانشون رو به دور نگاه دارد ، از دود و دزدی و رفیق ناباب و شبگردی های الکی و پارتی ها ! ٧٠ درصد جوانان اکثر شهرستان ها الان علاقه مند به این رشته هستند و این خیلی خوبه یعنی بیشتر به فکر سلامتی خود هستند.
پس باید ما هم سعی کنیم جوانان استان خودمون رو هم بیشتر علاقه مند کنیم به این رشته

⏹خبرنگار هاتف : شهرت خوب است یا بد؟ از اینکه به شما بگویند استاد یا قهرمان چه حسی به شما دست میدهد ؟
خوب اگه شهرت توام با محبوبیت باشه قطعا خوبه …
همیشه سعی ام رو کردم اگر در هر سطحی برسم هیچ وقت خودم رو گم نکنم و مغرور نباشم چون مغرور بودن جلوی پیشرفت و محبوبیت رو می گیرد.
از این که مردم و دوستان این لطف رو به من دارند و به عنوان استاد و قهرمان بنده رو صدا میزنند خیلی خوشحال میشم و به اینجا رسیدن رو هم مدیون دعاهای همین عزیزانم .

⏹خبرنگار هاتف :  شما به غیر از رشته ورزشی خودتون به چه رشته دیگه ای علاقه دارید؟
آیا فوتبالی هستین؟ و چه رنگی ، قرمز یا آبی …

بنده قبل از این که به رشته پرورش اندام روی بیارم خیلی علاقه به فوتبال داشتم و حتی بازی و پا به توپم هم خوب بود در آن زمان ولی بعد ها به خاطر شرایط کاری و نداشتن وقت مجبور شدم رشته ام  رو عوض کنم .
بنده یکی از طرفدارای همیشگی پرسپولیس بودم و هستم ،رنگ مورد علاقه ام قرمز هست
در آخر جا داره از رئیس اداره ورزش استان مهندس ثوری عزیز تشکر کنم و از جناب سرهنگ پیروزی رئیس هیات پرورش اندام استان و همراهشان به خاطر فعالیت خوبشون در این چند سال اخیر که خوشبختانه پرورش اندام استان رو توانستن به خوبی فعال کنند و رو به پیشرفت ببرند نسبت به قبل.

و از شما جناب اقای رکنی عزیز و دست اندرکاران موسسه فرهنگی رسانه ای هاتف هم واقعا سپاسگزاریم به خاطر فعالیت ها یتان برای عزیزان هم استانی که
همیشه باعث افتخار ما بودند و هستند
ان شاءالله همیشه موفق و سلامت باشید
با سپاس از همه شما عزیزان

انتهای پیام/12536

نظرات
Comments
  1. منعم میربلوچ زهی گفت:

    افتخار بلوچستانی استاد❤

دیدگاه شما

ارسال نظر
( الزامي )
(الزامي)

پر بازدید ها
پر بحث ترین ها