true
true

سیستان و بلوچستان

true
    امروز  سه شنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
true
نشست هم اندیشی موسسات مردم نهاد شهرستان چابهار با فرماندار نشست هم اندیشی موسسات مردم نهاد شهرستان چابهار با فرماندار                  503x350

به گزارش هاتف، نشست صمیمی و هم اندیشی موسسات مردم نهاد شهرستان چابهار با مدیریت ایوب درویشی معاونت ویژه استاندار و فرماندار شهرستان در محل دفتر فرمانداری برگزار شد.

 

ایوب درویشی معاونت ویژه استاندار و فرماندار چابهار اظهار داشت: موسسات مردم نهاد، موسساتی غیر دولتی، غیرانتفاعی و داوطلبانه هستند که این موسسات به سه ویژگی بارز در جهت شناسایی افراد توانمند برای شناسایی و رفع آسیب های اجتماعی اقداماتی قانونی در تخصص موسسه که با حمایت های دولتی از قبیل دادن مجوزفعالیت به این نوع موسسات، را صورت می دهند.

 

وی بیان کرد: سمن ها پاسخگو مسائل اجتماعی باشند و الگو برداری از سازمان های دولتی نکنند و متکی به دستگاه های دولتی نباشند، سمن ها از توانمندی های جامعه هدف استفاده کنند و زمینه ساز تغییر نگرش جامعه برای رفع آسیب های اجتماعی با حمایت های دولتی نباشند سمن ها با بکارگیری مشارکت های مردمی در زمینه توانمند سازی خود اقدام کنند.

 

وی افزود: در کشورهای توسعه یافته هر فرد در اجتماع حداقل عضوی سه گروه مدنی هستند، دولتی های موفق هستند که بهترین سیاست ها را طرح ریزی کنند و متصدی گری کنند، برای ثبت سمن ها و دادن مجوز ادرات زیربط سخت گیری در دادن مجوزها نکنند و پروسه زمانی طولانی خود را کاهش بدهند.

 

همچنین در این جلسه دبیران موسسات مردم نهاد شهرستان چابهار با گزارش عملکرد فعالیت و پیشنهادات باعث تدام جلسه هم اندیشی با فرماندار شهرستان چابهار شدند.

 

نتایج جلسه به صورت زیر اعلام شد:

 • ارتباط با جامعه هدف
 • کم شدن پروسه اخذ مجوز
 • تشکیل شورای سازمان های مردم نهاد
 • عضو گیری و توانمند سازی سمن ها

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false