کد خبر:14789
پ
بی آبی دشتیاری

بی آبی در بخش تلنگ شهرستان قصرقند فراتر از بحران

بحران بی آبی در روستاهای چابهار به ویژه در منطقه دشتیاری، پلان و تلنگ همچنان ادامه دارد و در بخش تلنگ تبدیل به فاجعه شده است.

به گزارش هاتف، مراد محمد رئیسی رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی قصرقند گفت: بحران بی آبی گریبانگیر 260 روستا در مناطق قصرقند، نیکشهر و چابهار است که کمبود اعتبارات مانع از ایجاد پروژه های آبرسانی به این روستاها شده است.

 

مراد محمد رئیسی افزود: برای آبرسانی در بخش های دشتیاری چابهار و تلنگ قصرقند پروژه هایی در حال انجام است که اگر با مشکل مواجه نشود آب برخی از این روستاها از این طریق تامین خواهد شد. این پروژه با تامین به موقع اعتبار اواسط سال آینده به بهره برداری می رسد.

 

وی ادامه داد: با وجود مشکلات زیاد از جمله کمبود اعتبار انجام عملیات این پروژه بزرگ تاکنون تعطیل نشده اما به کندی در حال انجام است.

 

وی خاطرنشان کرد: 6 تانکر در تلنگ قصرقند کار آبرسانی به مناطق بحران زده را انجام می دهد که همه این تانکرها از بخش خصوصی است و روزانه 15 لیتر آب شرب به هر نفر و 90 لیتر برای هر خانوار در هر روز اختصاص می یابد .

 

وی اظهار کرد: متاسفانه خشکسالی های اخیر و نزول اندک باران در منطقه  و خشک شدن اکثر قنواتی که قبلا پر آب بوده همچنین کم آب شدن رودخانه کاجو سبب شده است تا بحران آب همچنان در این منطقه پا برجا باشد. برنامه ریزی های کوتاه مدتی برای تامین آب شرب مردم روستاهای محروم انجام شده، اما برای رفع این مشکل در دراز مدت نیاز به برنامه های اساسی و تامین اعتبارات است.

 

وی اضافه کرد: برای حل اساسی مشکل بی آبی باید مجتمع آبرسانی پیرسهراب، تلنگ و پلان هرچه سریع تر تکمیل و راه اندازی شود. در صورت تکمیل مجتمع آبرسانی پیر سهراب و سرعت بخشیدن به این پروژه بزرگ در منطقه شاهد رفع مشکل بی آبی بخش عظیمی از روستاها خواهیم بود اما این پروژه به کندی در دست اجراست.

 

وی تصریح کرد: دولت‌ طرح‌ های مختلفی برای آبرسانی در جنوب استان آغاز کرده است که البته هیچ کدام هنوز به نتیجه نرسیده است. به گفته وی، بخش تلنگ بیش از 70 روستا و جمعیتی بیش از 18 هزار نفر را در خود جای داده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.