کد خبر:19067
پ
۱

روان درمانی در کویر لوت عامل جذب جهانگردان اروپایی است

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: روان درمانی در کویر لوت عامل جذب جهانگردان اروپایی است.

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان،مجتبی میرحسینی در نشست با مدیر پایگاه جهانی بیابان لوت در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، اظهار کرد: مهمان نوازی مردم سیستان و بلوچستان یک ظرفیت بسیار خوب است که در جذب و حفظ گردشگر بسیار موثر واقع شده است.

 میرحسینی گفت: بیابان نیز همانند سواحل استان به یکی از دلایل مهم سفر جهانگردان اروپایی به کویر لوت  تبدیل شده و بسیاری از آنها برای استفاده از سکوت و آرامش  به مناطق کویری سفر می کنند.

وی سفرنامه آندره ژید از سفر به شرق را عامل موثری برای سفر قشر جدیدی از گردشگران اروپایی به بیابان های ایران دانست و گفت: تجربه این نویسنده معروف فرانسوی از مراقبه در بیابان، سبب شده تا قشر جدیدی از گردشگران و جهانگردان که به دنبال عرفان شرقی هستند، مشتاقانه روزهای متوالی را در دل کویرهای سیستان و بلوچستان و ایران سپری کنند.

معاون گردشگری اداره کل  میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: اولین تورهای گردشگری خارجی در سیستان و بلوچستان سال گذشته از آلمان و اتریش به این استان سفر کردند و امسال نیز ۳ تور خارجی برای حضور در کویر استان تعریف شده است.

وی گفت: کویر لوت یک اثر طبیعی بزرگ و بکر است که ظرفیت بسیار خوبی برای جذب گردشگر به استان را دارا می باشد.

میرحسینی خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت های درمانی و ورزشی کویر، ایجاد مجتمع های چند منظوره نقش مهمی را در کنار سازماندهی اقامتگاه‌های بوم گردی داشته که نتیجه آن حضور گردشگران خارجی زیادی در استان می باشد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.