true
true

سیستان و بلوچستان

true
    امروز  سه شنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
true
رنجی که چابهار می‌برد  رنجی که چابهار می‌برد              2 525x350

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان، عبدالغفور ایران نژاد نماینده مردم چابهار در مجلس، طی یادداشتی چابهار را نگین توسعه شرق کشور دانست و نوشت در حال حاضر پروژه‌های بسیار مهمی در این بندر بین‌المللی در حال اجراست، اما این منطقه با پتانسیل‌های قوی دارای حاشیه نشینی بسیاری است.

 

مشکل دیگری هم در ساماندهی حاشیه‌ شهر چابهار وجود دارد، چرا که از ۳۳۰ هکتار مناطق حاشیه‌نشین، ۲۲۰ هکتار در طرح ساماندهی آمده‌اند و بقیه هنوز در طرح نیستند. در بین استان‌های کشور استان سیستان و بلوچستان پایین‌ترین رتبه را در برخورداری از شاخص‌ها ‌و متأسفانه در حاشیه‌نشینی بالاترین رتبه کشور ‌دارد.

 

۶۳ درصد جمعیت چابهار در حاشیه شهر و سکونتگاه‌های غیررسمی زندگی می‌کنند، خشکسالی‌های پی در پی و توجه نداشتن جدی به این موضوع مهم‌ترین عامل حاشیه‌نشینی در چابهار است. نصف جمعیت شهر چابهار حاشیه‌نشین هستند و این بندر بالاترین نرخ حاشیه نشینی نسبت به جمعیت را در کشور دارد، حاشیه‌نشینی سد راه توسعه سواحل مکران است.

 

هرچند اقداماتی تاکنون از سوی برخی دستگاه انجام‌شده اما با وسعت کار همخوانی ندارد، چرا که با شهری مواجه ھستیم که نیمی از آن به‌صورت غیررسمی شکل‌گرفته است که در نوع خود در کشور بی‌نظیر است.

 

چابهار نگین توسعه شرق کشور  نام گرفته و در حال حاضر پروژه‌های بسیار مهمی در این بندر بین‌المللی در حال اجراست، اما این منطقه با پتانسیل‌های قوی دارای حاشیه نشینی بسیاری است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false