true
true

سیستان و بلوچستان

true
    امروز  جمعه - ۳۰ فروردین - ۱۳۹۸  
true
true
تولد ۲۵۶ نوزاد در هر شبانه روز در سیستان و بلوچستان  تولد ۲۵۶ نوزاد در هر شبانه روز در سیستان و بلوچستان kodak

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: بالاترین نرخ ولادت در کشور مربوط به سیستان و بلوچستان است، به طوری‌که در هر ساعت ۱۱ و در مجموع در هر شبانه روز ۲۵۶ نوزاد در استان متولد می‌شوند.

‌رضا راحت دهمرده در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای سال تاکنون ۷۱۳ مورد دوقلوزایی در استان ثبت شده که از این تعداد ۱۸ مورد نوزاد سه قلو و مابقی ۲ قلو بوده‌اند.

وی گفت: در حال حاضر ۹۸.۲ درصد از ولادت های استان در مدت قانونی ۱۵ روز ثبت می‌شود که این آمار در گذشته ۴۰ درصد بوده است‌.

دهمرده با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۹ هزار و ۸۹۲ واقعه فوت در استان ثبت شده است، بیان کرد: از این تعداد ۵ هزار و ۵۷۸ مورد مرد و ۴ هزار و ۳۱۳ نفر زن بوده اند.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان رتبه اول جمعیت جوان در کشور را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: ۶۷ درصد جمعیت استان زیر ۳۰ سال سن دارند.

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان عنوان کرد: ۵۱.۵ درصد جمعیت سیستان و بلوچستان روستا نشین هستند که می‌توان گفت بیشترین جمعیت استان روستا نشین هستند.

دهمرده با اشاره به شاخص های جمعیتی و ثبت وقایع حیاتی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: این استان همچنین رتبه های نخست را در ثبت ولادت در کشور با ۴.۳۴ در هزار و نرخ باروری کل با ۴.۲ داراست‌.

وی ادامه داد: جمعیت سیستان و بلوچستان بر اساس آخرین آمارها ۲ میلیون و ۹۱۹ هزار و ۸۰۲ نفر است که بیشترین این جمعیت با ۵۱.۵ درصد در روستاها ساکن هستند.

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان با اشاره به درصد جمعیت گرو های سنی نسبت به کل جمعیت گفت: کودکان و نوجوانان صفرتا ۱۴ سال ۳۸.۳ درصد، جوانان ۱۵ تا ۲۹ سال ۲۸.۴ درصد، میانسالان ۳۰ تا ۶۴ سال ۳۰.۱ درصد و سالمندان ۶۵ سال به بالا ۳.۲ درصد جمعیت این استان را شامل می شوند.

وی بیان کرد: بیشترین رشد جمعیت سیستان و بلوچستان مربوط به شهرستان سراوان و کمترین به حوزه سیستان مربوط می شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false