true
true

سیستان و بلوچستان

true
    امروز  سه شنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
true
۵۲ کشاورز نمونه سیستان و بلوچستان تجلیل شدند ۵۲ کشاورز نمونه سیستان و بلوچستان تجلیل شدند ۵۲ کشاورز نمونه سیستان و بلوچستان تجلیل شدند

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان، احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در مراسم تجلیل از کشاورزان و تولید کنندگان برتر بخش کشاورزی، اظهارداشت: برای اینکه کشور عزتمندی داشته باشیم باید خود را از نظر تولیدات بی نیاز کنیم از این رو با توجه به اینکه در زمینه منابع آبی با محدودیت‌هایی رو به رو هستیم باید توجه جدی به مصرف بهینه داشته باشیم.

 

وی افزود: در حال حاضر ۹۲ درصد آب موجود در کشاورزی مصرف می‌شود که دولت برای کاهش این میزان آب طرح هایی مانند آبیاری تحت فشار را ترویج داده و برای تجهیز زمین‌های کشاورزی به این سیستم بیش از ۸۵ درصد تسهیلات بلاعوض اعطا می‌کند.

 

موهبتی تولید در بخش کشاورزی را تامین کننده نیازهای اساسی مردم دانست و خاطرنشان کرد: کشاورزان باید به سوی کشاورزی صنعتی و اقتصادی روی آورند تا این مهم محقق شود.

 

۵۲ کشاورز نمونه سیستان و بلوچستان تجلیل شدند ۵۲ کشاورز نمونه سیستان و بلوچستان تجلیل شدند

 

مجتبی پیری رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، نیز در این مراسم، اظهار داشت: خوشبختانه سیستان و بلوچستان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت‌های چشمگیری در بخش‌های مختلف کشاورزی داشته است.

 

وی افزود: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان حدود ۲۰ سال است که با خشکسالی دست و پنجه نرم می کند اما کشاورزان با تمام توان به سوی توسعه همه جانبه پیش می‌رند.

 

وی گفت: تجلیل از کشاورزان بخش برتر در راستای سیاست‌ های وزارت جهادکشاورزی مبنی بر ارج نهادن به تولید کنندگان بخش کشاورزی انجام شده است.

 

پیری هدف از این تجلیل را ایجاد رقابت سالم بین تولید کنندگان برای تولید بیشتر، الگو قراردادن کشاورزان نمونه و بکارگیری آن‌ها در اشاعه اطلاعات ویافته های نوین عنوان کرد و افزود: خوشبختانه از میان این ۵۲ نفر ۴ نفر از کشاورزان استان نمونه ملی بخش کشاورزی کشور شده اند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false