true
true

سیستان و بلوچستان

true
    امروز  سه شنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
true
«عمران‌خان» به ایران می‌آید «عمران‌خان» به ایران می‌آید «عمران‌خان» به ایران می‌آید imran khan iran 600x337

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان، قاسم‌خان‌ سوری معاون رئیس مجلس ملی پاکستان در دیدار با محمد رفیعی سرکنسول ایران در کویته از سفر قریب الوقوع عمران‌خان به تهران خبر داد.

 

وی افزود: نمی‌توان زمان دقیق سفر نخست وزیر پاکستان به ایران را تعیین کند اما این سفر قطعی است. دولت پاکستان به دنبال گسترش روابط خوب با کشورهای همسایه به ویژه ایران است.

 

وی گفت: پاکستان و ایران با چالش‌های مشترک مواجه هستند بنابراین باید برای حل این مشکلات باید همکاری بیشتری با یکدیگر داشته باشند.

 

وی بر بانکداری آزاد و افتتاح شعب مشترک بانکی بین پاکستان و ایران تاکید و خواهان گسترش روابط اقتصادی بین دو کشور شد. فرهنگ مردم بلوچستان پاکستان و سیستان و بلوچستان ایران مشترک است بنابراین خواهان روابط خوب مردم محلی دو کشور هستیم.

 

وی افزود: تمام تلاش خود را برای تامین امنیت زائرانی که عازم ایران هستند به کار برده‌ایم و از اقدامات مقامات ایرانی برای رسیدگی به زوار در آن طرف مرز تشکر می‌کنیم.

 

«عمران‌خان» به ایران می‌آید «عمران‌خان» به ایران می‌آید imran khan iran

 

محمد رفیعی سرکنسول ایران نیز در این دیدار گفت: از دولت جدید پاکستان توقعات زیادی داریم و خواهان بازبینی روابط دو کشور هستیم. در گذشته قراردادهای همکاری زیادی با پاکستان داشتیم اما نیازمند اقدامات عملی در این زمینه هستیم.

 

رفیعی اطمینان داد که تحریم‌ها هیچ تاثیری روی روابط بانکی و تجارت آزاد با پاکستان ندارد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false