true
true

سیستان و بلوچستان

true
    امروز  یکشنبه - ۲۹ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
true
دانشگاه آزاد واحد عمان در سال آینده راه‌اندازی می‌شود دانشگاه آزاد واحد عمان در سال آینده راه‌اندازی می‌شود دانشگاه آزاد واحد عمان در سال آینده راه‌اندازی می‌شود soltanALImir 525x350

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان، سلطانعلی‌ میر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان، درباره تاسیس واحد عمان و همکاری و نظارت دانشگاه آزاد واحد زاهدان اظهارداشت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما در دانشگاه آزاد استان سیستان و بلوچستان، افزایش روابط فکری و فرهنگی با کشور‌های همسایه، چون افغانستان، پاکستان و عمان است. این همکاری‌ها در قالب مختلف از جمله برگزاری همایش‌های مشترک بوده است، به عنوان مثال در سال گذشته همایش قیام تاریخی عاشورا با همکاری کشور عمان برگزار شد.

 

وی افزود: انجام پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی، تبادل استاد و ایجاد واحد‌های دانشگاهی در عمان و در استان‌های همجوار با سیستان و بلوچستان در جذب دانشجوی خارجی، از جمله اولویت‌های ما به شمار می‌رود.

 

وی گفت: در حال حاضر، دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان از کشور افغانستان و پاکستان جذب دانشجو دارد. همچنین با صلاح‌دید طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد و شیخ عطار معاون بین‌الملل دانشگاه؛ با کشور عمان نیز، رایزنی‌هایی در راستای تاسیس یک واحد دانشگاهی صورت گرفته و هیاتی از واحد سیستان و بلوچستان برای بررسی شرایط و تبادل علمی به این کشور اعزام شده است. بنا برآن شد که یک واحد دانشگاهی در کشور عمان تاسیس شود که با واحد سیستان و بلوچستان تبادلاتی در حوزه‌های مختلف باشد. پس از انجام این مذاکرات و ارائه گزارش نهایی، با هماهنگی سازمان مرکزی و امور بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی توافق‌نامه نهایی امضاء می‌شود.

 

دانشگاه آزاد واحد عمان در سال آینده راه‌اندازی می‌شود دانشگاه آزاد واحد عمان در سال آینده راه‌اندازی می‌شود soltanALImir

 

میر، ادامه داد: در راستای افتتاح مرکز آموزش عالی در شهر مسقط، دیدار‌هایی با اشخاص اثرگذار و صاحبان شرکت‌ها و مؤسسات خصوصی صورت گرفته است، همچنین با استادان ایرانی و فرهیختگان دانشگاهی عمان، تبادلات نظر‌هایی انجام شده است، دست‌اندرکاران کشور عمان نیز برای افتتاح این مرکز آموزش عالی اعلام آمادگی کردند.

 

وی افزود: در حال حاضر تعداد زیادی از ایرانیان در عمان ساکن هستند که تجانس فکری و فرهنگی و قومی نزدیک با منطقه سیستان و بلوچستان دارند. در همین راستا راه اندازی واحد عمان در دانشگاه آزاد سر پلی برای همکاری‌های بیشتر فکری و فرهنگی، اقتصادی و جذب سرمایه برای استان سیستان و بلوچستان به شمار می‌رود که در حال حاضر مقدمات کار فراهم شده و این واحد دانشگاهی در سال آینده راه‌اندازی خواهد شد.

 

وی گفت: در حال حاضر در دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان، دارای دو واحد بین الملل در جنوب چابهار و شمال زابل هستیم، واحد بین‌الملل چابهار می‌تواند در حوزه‌های عمان و پاکستان فعالیت کند و واحد بین‌الملل شمال زابل نیز با افغانستان تبادلات علمی دارد، در واحد زاهدان نیز حدود ۳۰ دانشجوی افغانستانی داریم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false