true
true

سیستان و بلوچستان

true
    امروز  یکشنبه - ۲۹ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
true
رقابت چین و افغانستان برای سرمایه‌گذاری در بندر چابهار رقابت چین و افغانستان برای سرمایه‌گذاری در بندر چابهار                        525x350

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان، علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی و عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به اعلام آمادگی شرکت های سرمایه گذاری کشور افغانستان برای سرمایه گذاری در پروژه توسعه بندر چابهار، گفت: بر اساس گزارش مسئولان مربوطه، این شرکت ها به دنبال سرمایه گذاری ۲۱۰ میلیون دلاری در بندر چابهار هستند.

 

وی از درخواست بسیاری از کشورها و شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری در بندر چابهار خبر داد و افزود: خوشبختانه امروز بندر چابهار در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته و شرکت های خارجی نیز به دنبال آن هستند که در این مسیر سهم داشته باشند.

 

وی گفت: از طرف دیگر درخواست های سرمایه گذاری در بندر چابهار تنها معطوف به شرکت های افغانستانی نمی شود، بلکه کشورهای دیگر مانند چین نیز به دنبال سرمایه گذاری در این حوزه هستند.

 

یارمحمدی ادامه داد: هفته گذشته همایشی در منطقه چابهار برای بررسی ظرفیت های سرمایه گذاری و توسعه بندر چابهار برگزار شد و در این نشست شرکت های بزرگ خارجی نیز مشارکت داشتند به طوری که میزان حضور تجار و سرمایه گذاران غیر قابل انتظار بود.

 

وی گفت: در شرایط کنونی مشوق های بسیاری برای جذب سرمایه گذاری در بندر چابهار ارائه شده و کشورهای دیگر به دنبال رقابت برای کسب موقعیت های سرمایه گذاری در این حوزه هستند.

 

وی ادامه داد: بندر چابهار از نظر جغرافیایی و ژئوپلیتیکی جایگاه منحصر به فردی دارد و ایران می تواند از این عرصه برای توسعه اقتصادی و کسب درآمد استفاده کند، میزان سودآوری بندر چابهار در صورت تحقق برنامه ها به میزانی است که ما می توانیم فروش نفت خود را متوقف کنیم.

 

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس افزود: البته سازمان بنادر و وزارت راه و شهرسازی باید تمام تلاش خود را برای اجرای برنامه ها و توسعه منطقه چابهار صورت دهند، به نظر من در شرایط کنونی ایجاد زیرساخت های ریلی و جاده ای در اولویت قرار دارد و باید در جهت تسریع اجرای این برنامه ها اقدام کرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false