true
true

سیستان و بلوچستان

true
    امروز  دوشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
true
گردشگران آلمانی از جاذبه های تاریخی خاش دیدن کردند گردشگران آلمانی از جاذبه های تاریخی خاش دیدن کردند گردشگران آلمانی از جاذبه های تاریخی خاش دیدن کردند daafd8b1d8afd8b4daafd8b1d8a7d986 d8a2d984d985d8a7d986db8c d8a7d8b2 d8acd8a7d8b0d8a8d987 d987d8a7db8c d8aad8a7d8b1db8cd8aedb8c d8aed8a7 5c9617b5785da 467x350

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، ملک مسعود ریگی ، فعال گردشگری ، اظهار داشت: تور گردشگری ۱۲ نفره متشکل از ۶ تبعه آلمانی به همراه مترجمان، افراد راهنما و لیدرهایی از کشورمان در یک سفر ۲ روزه از ظرفیت های گردشگری خاش دیدن و با فرهنگ و آداب و رسوم مردم این شهرستان آشنا شدند.

نادر کردی تمندانی از فعالان گردشگری و مالک اقامتگاه بوم گردی تمندان در حاشیه تفتان هم بیان داشت: در سالهای اخیر و امسال از گردشگران زیادی در منطقه پذیرائی کرده ایم.

وی افزود: سالهاست که تجربه مهمان داری از گردشگران داخلی و خارجی را داریم و سفر گردشگران در منطقه خاش فرصتی ارزشمند برای معرفی جاذبه های فرهنگی، تاریخی و معرفی فرهنگ و آداب و رسوم مردم این شهرستان است.

فومن فروه هری از راهنمایان تور گردشگری کشورمان نیز گفت: هدف از سفر این تیم گردشگری خارجی آشنا شدن با فرهنگ و آداب و رسوم منطقه خاش و سیستان و بلوچستان است.

هارت مورت گردشگری آلمانی، گفت: من و همراهانم چندین بار به ایران سفر کرده ایم و تجربه سفر به شهر سوخته سیستان و بلوچستان و زاهدان را داشتیم و هم اینک به خاش آمده ایم.

وی ادامه داد: خیلی خوشحال هستیم که به خاش سفر کردیم و از بازار، آثار تاریخی قلعه حیدرآباد و بازارچه سرپوش این شهر دیدن کردیم و از لباس های بومی و محلی بلوچی زنان و مردان بلوچ و ادویه جات، گیاهان دارویی و غیره خرید داشتیم.

این گردشگر آلمانی افزود: هدف ما آشنا شدن با مردمان این سرزمین، زندگی، فرهنگ و رسوم شان است. به ایران سفرهای زیادی داشته ام و تجربه سفر به خاش را نداشتم و بار دیگر با دوستان و نزدیکان خودم به این منطقه سفر خواهم کرد.

این تور گردشگری خارجی با هدف بازدید از جاذبه های باستانی، تاریخی و فرهنگی سیستان و بلوچستان به این استان سفر کردند و تاکنون از بیابان لوت، شهرسوخته و آثار تاریخی سیستان، زاهدان و میرجاوه و خاش دیدن کردند و به شهرهای سراوان، ایرانشهر و چابهار نیز سفر خواهند کرد. ورود تور گردشگران آلمانی نشان‌ دهنده پایداری و ثبات امنیت در سیستان و بلوچستان است.

مشارکت فعال مردم، فعالیت های جوامع محلی و بخش خصوصی در زمینه گردشگری و تبلیغات هدفمند صورت گرفته سبب شده تا امنیت و ظرفیت های فراوان سیستان و بلوچستان به مردم جوامع دیگر معرفی و این استان به یک مقصد و منطقه امن تبدیل شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false