true
true

سیستان و بلوچستان

true
    امروز  دوشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
true

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، روستای تنگ یکی از این روستاهای نمونه گردشگری است زیبایی‌های ساحل آن گردشگران زیادی را به سمت خود جلب کرده است.

منطقه ساحلی و دریایی تَنگ در جنوب سیستان و بلوچستان یکی از بکرترین مناطق ساحلی دریایی استان است.

این منطقه گردشگری نظر مسافران و گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند تا گردشگران بتوانند در کنار قایق سواری در دریا، شترسواری و کویرنوردی را نیز تجربه کنند.

بلوچزاده ، رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چابهار می گوید: در چابهار و کنارک سه مسیر گردشگری وجود دارد که هر کدام جاذبه‌های خاص خود را دارند و هر گردشگری که وارد منطقه می‌شود با همراهی راهنمایان گردشگری از اکثر مناطق ساحلی بازدید می‌کند که یکی از آنها تلاقی کویر و دریا در بندر تنگ است.

 وی ادامه داد: با مهیا شدن زیرساخت‌های بوم‌گردی هزینه‌های سفر و گردشگری در چابهار و کنارک کمتر شده و گرایش گردشگران نیز بیشتر به سمت خانه‌های بوم‌گردی و آشنایی با آداب و رسوم مردم منطقه است.

وی با بیان اینکه در هیچ گوشه کشور تلاقی کویر و دریا بجز در کنارک وجود ندارد، گفت: نقاطی از کشور کویر دارند، دریا دارند اما این دو را با هم ندارند و تماشای این منظره زیبا فقط در بندر تنگ و ساحل درک در شهرستان کنارک استان سیستان و بلوچستان است.

وی ادامه داد: چشم انداز دریا و کویر به ویژه در ساحل درک بسیار زیباست و نمونه آن در کمتر کشوری دیده می‌شود. نمونه این منظره زیبا در صحرای نامیب یا بیابان نامیب یک بیابان ساحلی در جنوب آفریقا است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false