true
true

سیستان و بلوچستان

true
    امروز  جمعه - ۳۰ فروردین - ۱۳۹۸  
true
true
۵ کشتی حامل کالای اساسی و موادنفتی در بندرچابهار پهلو گرفتند  ۵ کشتی حامل کالای اساسی و موادنفتی در بندرچابهار پهلو گرفتند dbb5 daa9d8b4d8aadb8c d8add8a7d985d984 daa9d8a7d984d8a7db8c d8a7d8b3d8a7d8b3db8c d988 d985d988d8a7d8afd986d981d8aadb8c d8afd8b1 d8a8d986 5cb0e4405b86e 600x337

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: چابهار بزرگترین بندراقیانوسی کشور است وهم اینک پس از افتتاح فاز نخست آن مورد توجه سرمایه گذاران و صاحبان کالا قرار دارد.

وی افزود: در راستای بازاریابی های صورت پذیرفته و آمادگی کامل بندر چابهار بعنوان بندری با تخفیفات ویژه در تعرفه های وارده بر کشتی و کالا و با قابلیت تخلیه و بارگیری انواع کالاها و پذیرش کشتی های سایز بزرگ در کوتاهترین زمان و ارائه خدمات مطلوب، امروز شاهد ورود ۵ کشتی همزمان به این بندر اقیانوسی هستیم.

وی گفت: سه فروند از این کشتی ها شامل کالای اساسی بوده که بصورت مستقیم و بدون واسطه از بنادر مبدا وارد این بندر شده و ۲ کشتی دیگر نیز حامل کالای نفتی هستند که عملیات پهلودهی و تخلیه آنها در کوتاهترین زمان ممکن در حال انجام است.

آقایی ادامه داد: در سال جاری تخلیه ۲ فروند شناور حامل ۶۵ هزار راس دام زنده در کمتر از یک هفته با هماهنگی و تشریک مساعی تمامی دستگاههای مرتبط استانی و شهرستانی نشان از پتانسیل ویژه بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در تخلیه و بارگیری کالاهای مختلف و پذیرش انواع کشتی در سایزهای بزرگ با بالاترین کیفیت از سراسر دنیا را دارد.

وی با بیان اینکه بندر چابهار دارای ظرفیت های فراوان تجاری، ترانزیتی و گردشگری است، خاطرنشان کرد: بهره برداری از فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی و افزایش ظرفیت عملیاتی این بندر از ۲ و نیم میلیون تن به ۸ و نیم میلیون تن در سال و با تأمین تجهیزات استراتژیک مدرن، این بندر قابلیت پذیرش و تخلیه و بارگیری همزمان کشتی های کانتینر و فله را با نرم مطلوب داراست.

وی گفت: موقعیت راهبردی و منطقه ای چابهار در دسترسی به کشورهای محصور در خشکی به آبهای آزاد و کشورهای CIS، علاوه بر ترانزیت و افزایش سهم تجارت دریایی کشور در توسعه اقتصادی محور شرق کشور بسیار حائز اهمیت است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false