true
true

سیستان و بلوچستان

true
    امروز  جمعه - ۳۰ فروردین - ۱۳۹۸  
true
true
۱۰۰ خانوار درگیر سیلاب چابهار به جای امن منتقل شدند  ۱۰۰ خانوار درگیر سیلاب چابهار به جای امن منتقل شدند dbb1dbb0dbb0 d8aed8a7d986d988d8a7d8b1 d8afd8b1daafdb8cd8b1 d8b3db8cd984d8a7d8a8 da86d8a7d8a8d987d8a7d8b1 d8a8d987 d8acd8a7db8c d8a7d985 5cb30ef49db5c 467x350

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان، عبدالرحمن شهنوازی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: با فعالیت سامانه بارشی از دیشب جاری شدن روان آب در برخی شهرها و سیلابی شدن بسیاری از رودخانه های فصلی سیستان و بلوچستان را شاهد هستیم.

وی افزود: با توجه به رگبار متوسط تا سنگین همراه با رعد و برق برای پیشگیری از خطر احتمالی ناشی از جاری شدن رواناب و سیلاب در سیستان و بلوچستان تدابیر لازم برای آمادگی دستگاه های امدادی و عملیاتی اتخاذ شده است.

وی گفت: براثر بارندگی های رگباری و شدید و طغیان رودخانه های محلی در جنوب استان هم اینک مسیرهای کوتیچ به نیکشهر، اسپکه – فنوج، بنت – نیکشهر، جلگه – چاه اسحاق، چاهان – زرآباد بسته شدند.

وی تاکید کرد که با توجه به هشدار سیلابی شدن رودخانه های فصلی از مردم انتظار می رود از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیر سیلاب های فصلی اجتناب کنند، هم اینک تمامی شهرستانهای جنوبی سیستان و بلوچستان با آبگرفتگی معابر رو به رو هستند.

محمود دیانتی، رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: گزارش باران از بیش از ۱۱۰ ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی استان تا صبح امروز دریافت شده که بیشینه بارش ها با ۴۲ میلی متر مربوط به «چاه رحمان» از توابع زاهدان بوده است.

براساس اخطاریه شماره سه هواشناسی سیستان و بلوچستان فردا “دوشنبه” نیز در نیمه شمالی سیستان و بلوچستان رگبار متوسط تا سنگین و رعد و برق، باد شدید لحظه ای، احتمال صاعقه و تگرگ در غالب نقاط استان همراه با آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها، و طغیان رودخانه های فصلی پیش بینی می شود.

همچنین در سایر نقاط سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق پراکنده رخ می دهد و از اواسط وقت دوشنبه این سامانه به تدریج از نوار شرقی استان خارج می شود.

یک شنبه و دوشنبه در سواحل و روی دریا رگبار متوسط تا سنگین و رعد و برق رخ خواهد داد. با توجه به وزش باد شدید، دریای عمان متلاطم و توفانی و ارتفاع موج حدود ۱٫۵ تا ۲٫۵ و گاهی بیش از ۲٫۵ متر پیش بینی می شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false