true
true

سیستان و بلوچستان

true
    امروز  دوشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
true
مجوز سمن‌های سیستان و بلوچستان در کوتاهترین زمان ممکن صادر می‌شود  مجوز سمن‌های سیستان و بلوچستان در کوتاهترین زمان ممکن صادر می‌شود d985d8acd988d8b2 d8b3d985d986e2808cd987d8a7db8c d8b3db8cd8b3d8aad8a7d986 d988 d8a8d984d988da86d8b3d8aad8a7d986 d8afd8b1 daa9d988d8aa 5cb70873cc95d 503x350

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، علی زینی وند، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در  جلسه کارگروه تخصصی  ارتقای اجتماعی و فرهنگی و سلامت ستاد بازآفرینی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: آماده تاسیس و ارائه مجوز به NGO و سمن‌های واجد شرایط در کوتاهترین زمان هستیم تا ظرفیت سازی برای ورود همه توانمندی‌های مردم و تشکل های غیردولتی فراهم شود.

وی افزود: باید در آینده نزدیک شاهد شکل‌گیری و حجم وسیعی از NGO ها و تشکل‌های مردمی باشیم  تا تعداد زیادی از افراد تحصیل کرده و صاحب ایده بتوانند نقش داشته باشند و ما نیز به عنوان سازمان دهنده ی این ایده‌ها باشیم.

وی گفت: دفاتر تسهیلگری در مقایسه با حجم آسیب‌های استان بسیار ناچیز است و آماده‌ایم با ارائه مجوز به NGOها و سمن‌های واجد شرایط و در کوتاهترین زمان و بروکراسی اداری این ظرفیت‌سازی را برای ورود همه مردم توانمند و تشکل‌های غیردولتی در سطح ملی انجام دهیم.

زینی وند ادامه داد: در این دوره با توجه به ساختار تعریف شده دفاتر تسهیل‌گری باید تاثیرگذاری مثبتی در زمینه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم و با جدیت بتوانیم سیستان و بلوچستان را به عنوان یک پایلوت موفق و تاثیرگذار در بحث دفاتر تسهیل‌گری در کشور مطرح کنیم تا این دفاتر را هم بتوانیم افزایش دهیم چرا که این دفاتر در مقایسه با حجم آسیب های استان بسیار ناچیز است.

وی گفت: در استان سیستان و بلوچستان کسانی که می‌خواهند در بحث مبارزه با آسیب‌های اجتماعی نقش داشته باشند قطعا باید به مشاغل خرد فکر کنند و ایده ایجاد مشاغل خانگی و تکمیل کننده زنجیره آن را در سر داشته باشند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار اضافه کرد: سردرگمی در شیوه مواجهه با آسیب‌های اجتماعی در این دولت و با تدبیر شخص مقام معظم رهبری و توجه ایشان به این موضوع مهم برطرف شده و سامان گرفته است. در این دولت با پرهیز از رفتارهای جزیره ای و هدر رفت منابع به سمت تمرکز پیش می رویم.

زینی وند گفت: افزایش آمار سال به سال حاشیه‌نشینی در کشور نشان از عدم وجود راهبردی مشخص در کنترل این پدیده نامیمون در جامعه بوده است و وجود سکونتگاه‌های غیر رسمی و زندگی جمع کثیری از فرزندان و برادران و خواهران در این شرایط بعضا به دلیل قصور خود ما مسئولین در به وجود آوردن این شرایط اتفاق افتاده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر امکانات چه از طرف دولت و چه از سوی نهادهای خصوصی پیش از این تجمیع ،هدایت و مدیریت می‌شدند اثر آنها اکنون چند صد برابر بود و می‌توانست به صورت تصاعدی جلوی این پدیده نامیمون را در کشور ایران که غنی از فرهنگ است بگیرد.

معاون استاندار گفت: لازمه موفقیت و غلبه بر این موضوع این است که مدیریت امور در استان‌ها به دست کسی سپرده شود که فهم عمیقی از مسائل داشته باشد که اگر اینگونه باشد تصمیم‌گیری درست خواهد بود و کمبود منابع نخواهیم داشت.

وی افزود: استان سیستان و بلوچستان که در حال حاضر به عنوان استان اول در بحث حاشیه نشینی شناسایی شده که این عنوان  فرصتی ایجاد کرده که بتوانیم حجم عظیمی از منابع مردمی، داخلی و بین المللی را در راستای تقویت برنامه‌های مبارزه با آسیب‌های حاشیه نشینی بسیج کنیم. باید برای تحقق اهداف برنامه‌های کارشناسی شده بر مبنای پژوهش و پایش میدانی وجود داشته باشد که در این صورت می‌توانیم در راستای کاهش آسیب‌ها قدم برداریم.

وی تاکید کرد: کنترل حاشیه نشینی در این دوره باید اتفاق بیفتد چرا که هم برنامه مدون وجود دارد و هم اراده آن در بالاترین سطح کشور از مقام ریاست جمهوری و وزیر کشور تا مقامات استانی وجود دارد.

زینی وند تصریح کرد: نباید اجازه دهیم ذره‌ای دفاتر تسهیل‌گری از اهدافشان فاصله بگیرند و منحرف شوند و اگر این اتفاق بیفتد نیروهای باید عوض شوند و یا دفتر را عوض کنیم و در این راه نیز هیچگونه رودربایستی و یا اغماضی نخواهد بود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false