۱۳۹۸/۰۲/۲۰  -   کد خبر: 49168
پروژه ملی نگرش کارآفرینی دانش آموزی؛ طرح ملی نگرش کارآفرینی دانش آموزی در چابهار برگزار شد
سیستان و بلوچستان و شهرستان چابهار پس از استان تهران نخستین میزبان برگزاری این طرح ملی بوده است.
طرح ملی نگرش کارآفرینی دانش آموزی در چابهار برگزار شد

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، علی سلوکی، مدیر پروژه ملی نگرش کارآفرینی دانش آموزی در حوزه فناوری اطلاعات، اظهار داشت: دنیای امروز، دنیای تکنولوژی و پیشرفت بوده که نیاز است دانش آموزان با تکنولوژی های جدید آشنایی بیشتری داشته باشند.

وی افزود: در جوامع پیشرفته مهارت برنامه نویسی در حال گسترش بوده و از دروس اصلی آموزشی محسوب می شود بنابراین لازم است برای ایجاد نگاه فرایندی، تحلیلی و ایجاد تفکر خلاق در بین دانش آموزان برنامه نویسی را گسترش داد.

وی گفت: ۵۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهها در حوزه فناوری اطلاعات را دختران تشکیل می دهند که متاسفانه در بازار کسب و کار حضور کم رنگی از آنان دیده می شود که با اجرای این طرح ملی، می توان این مشکل را برطرف کرد.

سلوکی ادامه داد: طرح ملی کارآفرینی دانش آموزی در حوزه فناوری اطلاعات در سه مرحله برگزار خواهد شد که در مرحله نخست آشنایی دانش آموزان، مربیان و اولیا با موضوع کارآفرینی و مرحله دوم برگزاری یک کمپ تابستانی فناوری اطلاعات به مدت یک ماه در تهران است.

وی گفت: رویداد کارآفرینی دانش آموزی تینوتک در راستای طرح ملی نگرش کارآفرینی دانش آموزی در حوزه فناوری اطلاعات با همکاری وزارت آموزش و پرورش (دفتر امور بانوان)، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با حضور مشاور معاون وزیر ارتباطات، مدیرکل سازمان فناوری سیستان و بلوچستان، مدیر پروژه و رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان در چابهار برگزار شد.

وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان و شهرستان چابهار پس از استان تهران نخستین میزبان برگزاری این طرح ملی بوده است.

وی از دعوت برگزیدگان استانهای مختلف برای تولید نرم افزار و طراحی سایت و مرحله سوم ایجاد بسته های برنامه ریزی شده و آموزش مهارت های زندگی به عنوان یک واحد فوق برنامه در آموزش و پرورش خبر داد.

انتهای پیام/49168

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
ارسال دیدگاه

جدیدترین اخبار
محبوب ترین اخبار