true
true

سیستان و بلوچستان

true
    امروز  دوشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
true
طرح ملی نگرش کارآفرینی دانش آموزی در چابهار برگزار شد طرح ملی نگرش کارآفرینی دانش آموزی در چابهار برگزار شد طرح ملی نگرش کارآفرینی دانش آموزی در چابهار برگزار شد d8b7d8b1d8ad d985d984db8c d986daafd8b1d8b4 daa9d8a7d8b1d8a2d981d8b1db8cd986db8c d8afd8a7d986d8b4 d8a2d985d988d8b2db8c d8afd8b1 da86d8a7 5cd3cfb2b4ee8 554x350

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، علی سلوکی، مدیر پروژه ملی نگرش کارآفرینی دانش آموزی در حوزه فناوری اطلاعات، اظهار داشت: دنیای امروز، دنیای تکنولوژی و پیشرفت بوده که نیاز است دانش آموزان با تکنولوژی های جدید آشنایی بیشتری داشته باشند.

وی افزود: در جوامع پیشرفته مهارت برنامه نویسی در حال گسترش بوده و از دروس اصلی آموزشی محسوب می شود بنابراین لازم است برای ایجاد نگاه فرایندی، تحلیلی و ایجاد تفکر خلاق در بین دانش آموزان برنامه نویسی را گسترش داد.

وی گفت: ۵۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهها در حوزه فناوری اطلاعات را دختران تشکیل می دهند که متاسفانه در بازار کسب و کار حضور کم رنگی از آنان دیده می شود که با اجرای این طرح ملی، می توان این مشکل را برطرف کرد.

سلوکی ادامه داد: طرح ملی کارآفرینی دانش آموزی در حوزه فناوری اطلاعات در سه مرحله برگزار خواهد شد که در مرحله نخست آشنایی دانش آموزان، مربیان و اولیا با موضوع کارآفرینی و مرحله دوم برگزاری یک کمپ تابستانی فناوری اطلاعات به مدت یک ماه در تهران است.

وی گفت: رویداد کارآفرینی دانش آموزی تینوتک در راستای طرح ملی نگرش کارآفرینی دانش آموزی در حوزه فناوری اطلاعات با همکاری وزارت آموزش و پرورش (دفتر امور بانوان)، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با حضور مشاور معاون وزیر ارتباطات، مدیرکل سازمان فناوری سیستان و بلوچستان، مدیر پروژه و رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان در چابهار برگزار شد.

وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان و شهرستان چابهار پس از استان تهران نخستین میزبان برگزاری این طرح ملی بوده است.

وی از دعوت برگزیدگان استانهای مختلف برای تولید نرم افزار و طراحی سایت و مرحله سوم ایجاد بسته های برنامه ریزی شده و آموزش مهارت های زندگی به عنوان یک واحد فوق برنامه در آموزش و پرورش خبر داد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false