۱۳۹۸/۰۲/۲۰  -   کد خبر: 49216
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)؛ ۷ هزار شغل هدیه امسال بنیاد برکت به مردم سیستان و بلوچستان
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، سال گذشته نیز ۱۶۰۰ طرح اشتغال‌زایی را در استان سیستان و بلوچستان با اعتباری بالغ بر ۱۲۷۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسانده است.
۷ هزار شغل هدیه امسال بنیاد برکت به مردم سیستان و بلوچستان

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به  با سفر رییس هیات مدیره‌ بنیاد برکت به استان سیستان و بلوچستان، شهرستان‌های ایرانشهر و نیک‌شهر به عنوان مناطق هدف جدید این بنیاد انتخاب و مقرر شد ۶۰۰ طرح اشتغال‌‌زایی در این دو شهر ایجاد و راه‌اندازی شود.

دکتر محمود عسکری آزاد و هیات همراه در این سفر، با حضور در فرمانداری‌ شهرستان‌های ایرانشهر و نیک‌شهر ضمن ارایه‌ی گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات متنوع و گسترده‌ی بنیاد برکت در استان سیستان و بلوچستان به تبیین و تشریح طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد به‌‌ویژه طرح «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌زایی برکت) پرداختند.

با افزوده شدن ایرانشهر و نیک‌شهر، تعداد شهرهای هدف‌گذاری شده در استان سیستان و بلوچستان توسط بنیاد برکت به ۱۴ شهر رسید، بر همین اساس، بنیاد برکت ایجاد ۲۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی را در سال ۹۸ در مناطق محروم و روستایی این ۱۴ شهرستان هدف‌گذاری کرده است.

برای راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی بالغ بر ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار و بودجه از سوی بنیاد برکت در نظر گرفته شده است. این طرح‌های اشتغال‌زایی در قالب الگوی اقتصادی اجتماع‌محور سحاب و عمدتا در رشته‌های دامداری، کشاورزی و صنایع دستی ایجاد و بهره‌برداری خواهند شد.

با افتتاح و شروع به‌ کار ۲۵۰۰ طرح‌ اشتغال‌زایی هدف‌گذاری شده در سال ۹۸ توسط بنیاد برکت، بیش از هفت هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان سیستان و بلوچستان فراهم خواهد شد.

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، سال گذشته نیز ۱۶۰۰ طرح اشتغال‌زایی را در استان سیستان و بلوچستان با اعتباری بالغ بر ۱۲۷۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسانده است.

حضور در شهرهای سرباز و پیشین و بازدید از یک کشتارگاه صنعتی دام سنگین به عنوان پشتیبان طرح‌های اشتغال‌زایی در حوزه‌ی پرورش دام سنگین از دیگر برنامه‌های سفر رییس هیات مدیرهی بنیاد برکت به استان سیستان و بلوچستان بود.

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا کنون سه هزار و ۸۷۸ طرح را با حجم سرمایه‌گذاری سه هزار و ۱۰۴ میلیارد ریال به منظور محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مردمان مناطق محروم سیستان و بلوچستان در حوزه‌های اشتغال‌زایی و کارآفرینی، ساخت مدرسه و مسجد، احداث مرکز جامع سلامت، پروژه‌های عمرانی و زیربنایی، ساخت مسکن محرومان، ارایهی خدمات مالی و بیمه‌ای به ایتام و غیره به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

انتهای پیام/49216

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
ارسال دیدگاه

جدیدترین اخبار
محبوب ترین اخبار