true
true

سیستان و بلوچستان

true
    امروز  دوشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
true
۷ هزار شغل هدیه امسال بنیاد برکت به مردم سیستان و بلوچستان ۷ هزار شغل هدیه امسال بنیاد برکت به مردم سیستان و بلوچستان ۷ هزار شغل هدیه امسال بنیاد برکت به مردم سیستان و بلوچستان dbb7 d987d8b2d8a7d8b1 d8b4d8bad984 d987d8afdb8cd987 d8a7d985d8b3d8a7d984 d8a8d986db8cd8a7d8af d8a8d8b1daa9d8aa d8a8d987 d985d8b1d8afd985 5cd3d07aae78e 467x350

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به  با سفر رییس هیات مدیره‌ بنیاد برکت به استان سیستان و بلوچستان، شهرستان‌های ایرانشهر و نیک‌شهر به عنوان مناطق هدف جدید این بنیاد انتخاب و مقرر شد ۶۰۰ طرح اشتغال‌‌زایی در این دو شهر ایجاد و راه‌اندازی شود.

دکتر محمود عسکری آزاد و هیات همراه در این سفر، با حضور در فرمانداری‌ شهرستان‌های ایرانشهر و نیک‌شهر ضمن ارایه‌ی گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات متنوع و گسترده‌ی بنیاد برکت در استان سیستان و بلوچستان به تبیین و تشریح طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد به‌‌ویژه طرح «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌زایی برکت) پرداختند.

با افزوده شدن ایرانشهر و نیک‌شهر، تعداد شهرهای هدف‌گذاری شده در استان سیستان و بلوچستان توسط بنیاد برکت به ۱۴ شهر رسید، بر همین اساس، بنیاد برکت ایجاد ۲۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی را در سال ۹۸ در مناطق محروم و روستایی این ۱۴ شهرستان هدف‌گذاری کرده است.

برای راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی بالغ بر ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار و بودجه از سوی بنیاد برکت در نظر گرفته شده است. این طرح‌های اشتغال‌زایی در قالب الگوی اقتصادی اجتماع‌محور سحاب و عمدتا در رشته‌های دامداری، کشاورزی و صنایع دستی ایجاد و بهره‌برداری خواهند شد.

با افتتاح و شروع به‌ کار ۲۵۰۰ طرح‌ اشتغال‌زایی هدف‌گذاری شده در سال ۹۸ توسط بنیاد برکت، بیش از هفت هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان سیستان و بلوچستان فراهم خواهد شد.

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، سال گذشته نیز ۱۶۰۰ طرح اشتغال‌زایی را در استان سیستان و بلوچستان با اعتباری بالغ بر ۱۲۷۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسانده است.

حضور در شهرهای سرباز و پیشین و بازدید از یک کشتارگاه صنعتی دام سنگین به عنوان پشتیبان طرح‌های اشتغال‌زایی در حوزه‌ی پرورش دام سنگین از دیگر برنامه‌های سفر رییس هیات مدیرهی بنیاد برکت به استان سیستان و بلوچستان بود.

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا کنون سه هزار و ۸۷۸ طرح را با حجم سرمایه‌گذاری سه هزار و ۱۰۴ میلیارد ریال به منظور محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مردمان مناطق محروم سیستان و بلوچستان در حوزه‌های اشتغال‌زایی و کارآفرینی، ساخت مدرسه و مسجد، احداث مرکز جامع سلامت، پروژه‌های عمرانی و زیربنایی، ساخت مسکن محرومان، ارایهی خدمات مالی و بیمه‌ای به ایتام و غیره به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false