true
true

سیستان و بلوچستان

true
    امروز  دوشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
true
شناسایی یک زن با گروه خونی نادر در سیستان و بلوچستان شناسایی یک زن با گروه خونی نادر در سیستان و بلوچستان شناسایی یک زن با گروه خونی نادر در سیستان و بلوچستان d8b4d986d8a7d8b3d8a7db8cdb8c db8cdaa9 d8b2d986 d8a8d8a7 daafd8b1d988d987 d8aed988d986db8c d986d8a7d8afd8b1 d8afd8b1 d8b3db8cd8b3d8aad8a7 5cd94af59bd3d

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، سهیلا خسروی، مدیر کل انتقال خون سیستان و بلوچستان، اظهارداشت: پس از مراجعه مادر باردار ۳۳ ساله به اورژانس بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع)  زاهدان در آزمایشات اولیه مشخص می شود که گروه خونی وی از گروه های خونی متداول و شناخته شده نیست.

وی افزود: پس از انجام آزمایشات تخصصی روی نمونه، گروه خون بسیار نادر ‏o‏ و –دی –دش –دش  ‏تشخیص داده شده که پس از تایید توسط آزمایشگاه مرجع ‏ایمنوهماتولوژی انتقال خون ایران هماهنگی جهت تهیه خون ‏برای این بیمار با توجه به شرایط اورژانسی وی انجام شد.

وی گفت: خون مورد نیاز با ‏تلاش کارکنان آزمایشگاه مرجع  ایمنوهماتولوژی ‏سازمان انتقال خون ایران خون از بانک خون ملی خون های ‏نادر کشور تهیه و برای این استان ارسال و با توجه به ‏اهمیت بالای این فرآورده تهیه شده هماهنگی با بیمارستان ‏علی ابن ابیطالب (ع) برای تزریق خون انجام شد.

خسروی ادامه داد: افزایش آمار اهدا کنندگان خون رابطه مستقیمی با تشخیص و ذخیره گروه های خون نادر دارد. شناسایی خون های نادر ‏تا زمانی که افراد به هر دلیلی برای دادن آزمایش به ‏مراکز درمانی مراجعه نکنند یا نیاز به خون نداشته باشند، ‏امکان پذیر نخواهد بود‎.

وی گفت: گروه خونی خون «دی-دش-دش» یکی از ‏نادرترین گروه خونی در جهان به شمار می‌رود، که  تاکنون ۹ ‏تا ۱۰ نفر در ایران شناسایی شده اند‎.‌‏

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false