دوشنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷ بعد از ظهر
۱۳۹۸/۰۲/۲۳  -   کد خبر: 50499
مدیر کل انتقال خون سیستان و بلوچستان؛ شناسایی یک زن با گروه خونی نادر در سیستان و بلوچستان
مدیر کل انتقال خون سیستان و بلوچستان از شناسایی یک زن با گروه خونی نادر دی- دش- دش در زاهدان خبر داد.
شناسایی یک زن با گروه خونی نادر در سیستان و بلوچستان

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، سهیلا خسروی، مدیر کل انتقال خون سیستان و بلوچستان، اظهارداشت: پس از مراجعه مادر باردار ۳۳ ساله به اورژانس بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع)  زاهدان در آزمایشات اولیه مشخص می شود که گروه خونی وی از گروه های خونی متداول و شناخته شده نیست.

وی افزود: پس از انجام آزمایشات تخصصی روی نمونه، گروه خون بسیار نادر ‏o‏ و –دی –دش –دش  ‏تشخیص داده شده که پس از تایید توسط آزمایشگاه مرجع ‏ایمنوهماتولوژی انتقال خون ایران هماهنگی جهت تهیه خون ‏برای این بیمار با توجه به شرایط اورژانسی وی انجام شد.

وی گفت: خون مورد نیاز با ‏تلاش کارکنان آزمایشگاه مرجع  ایمنوهماتولوژی ‏سازمان انتقال خون ایران خون از بانک خون ملی خون های ‏نادر کشور تهیه و برای این استان ارسال و با توجه به ‏اهمیت بالای این فرآورده تهیه شده هماهنگی با بیمارستان ‏علی ابن ابیطالب (ع) برای تزریق خون انجام شد.

خسروی ادامه داد: افزایش آمار اهدا کنندگان خون رابطه مستقیمی با تشخیص و ذخیره گروه های خون نادر دارد. شناسایی خون های نادر ‏تا زمانی که افراد به هر دلیلی برای دادن آزمایش به ‏مراکز درمانی مراجعه نکنند یا نیاز به خون نداشته باشند، ‏امکان پذیر نخواهد بود‎.

وی گفت: گروه خونی خون «دی-دش-دش» یکی از ‏نادرترین گروه خونی در جهان به شمار می‌رود، که  تاکنون ۹ ‏تا ۱۰ نفر در ایران شناسایی شده اند‎.‌‏

انتهای پیام/50499

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
ارسال دیدگاه

جدیدترین اخبار
محبوب ترین اخبار

عملکرد کدام یک از نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی را قابل قبول می دانید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...