۱۳۹۸/۰۲/۲۵  -   کد خبر: 51024
خانه جوانان سیستان و بلوچستان؛ خانه های جوانان استان سیستان و بلوچستان محلی برای توسعه اجتماعی و فرهنگی جوانان
یکی از دغدغه های اصلی سمنهای جوانان استان نداشتن مکانی مجهز جهت برگزاری کارگاه های آموزشی و اتاق فکری جهت برنامه ریزی فعالیتهای خود بوده است.
خانه های جوانان استان سیستان و بلوچستان محلی برای توسعه اجتماعی و فرهنگی جوانان

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، در اواخر سال ۱۳۹۵ نخستین خانه جوانان استان سیستان و بلوچستان در زاهدان با حضور معاون ساماندهی جوانان وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد، این خانه‌ با رویکرد فعالیت به عنوان مراکز رشد و توسعه اجتماعی- فرهنگی در حوزه جوانان تجهیز شد و اداره این خانه نیز به سمنهای زاهدان واگذار شد.

یکی از دغدغه های اصلی سمنهای جوانان استان نداشتن مکانی مجهز جهت برگزاری کارگاه های آموزشی و اتاق فکری جهت برنامه ریزی فعالیتهای خود بوده است.

از مهمترین فعالیتهایی که در این مدت در خانه جوانان زاهدان صورت گرفت می توان به برگزاری چندین نشست تخصصی و هم اندیشی مدیر کل ورزش و جوانان استان با سمنهای استان اشاره کرد و همچنین برپایی چندین نمایشگاه دستاوردهای سمنها ، برپایی کارگاه های آموزشی در حوزه های مختلف ویژه سمنها ، دوره های قرآنی ، برگزاری مسابقات ورزشی و دورهمی های فرهنگی – آموزشی ، برگزاری تریبون آزاد، ارایه مشاوره های حقوقی، آموزشی و خانواده، برگزاری برنامه های گردشگری، هنری، اجرای طرح های مختلف نظیر همسان گزینی وکتابخوانی از دیگر برنامه های اجرا شده دراین محل است.

علاوه بر شهرستان زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان شهرستانهای زهک، چابهار و ایرانشهر نیز دارای خانه جوان به صورت استیجاری هستند.

ادهم کرد مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با توجه به این موضوع که نداشتن خانه جوان یکی از دغدغه های جوانان استان است ، خانه جوان در ۱۴ شهر استان سیستان و بلوچستان تاسیس می شود که تمام هزینه آنها از محل اعتبارات استانی پرداخت خواهد شد.

وی گفت: جهت تاسیس خانه جوان در شهرهای بزرگ اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون و برای شهرهای کوچک اعتبار ۳۰۰ میلیون اختصاص یافته است.

انتهای پیام/51024

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
ارسال دیدگاه

جدیدترین اخبار
محبوب ترین اخبار