دوشنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴ قبل از ظهر
۱۳۹۸/۰۳/۱۴  -   کد خبر: 56055
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان؛ آب آشامیدنی و بهداشتی روستاها از طریق لوله کشی تامین خواهد شد
از مجموعه شوراها، دهیاری ها و مردم مناطقی که در حال حاضر شبکه آبرسانی روستاهای آنها اجرا شده خواستار هدایت ساکنین برای دریافت اشتراک و استفاده از آب بهداشتی هستیم.
آب آشامیدنی و بهداشتی روستاها از طریق لوله کشی تامین خواهد شد

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، عبدالاحد ریگی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان، در مورد حادثه غرق شدن ۳ کودک در هوتگها یا گودال‌های آب در جنوب سیستان و بلوچستان اظهار داشت: به خانواده نونهالان و مردم شهرستان چابهار و منطقه دشتیاری خصوصا روستای کمو بازار به دلیل اتفاق ناگوار اخیر تسلیت عرض می‌کنم، هوتک‌ها گودالهای طبیعی بوده که در زمان بارندگی دچار آبگرفتگی می‌شوند و این شرکت هیچگونه دخالتی در ایجاد، مدیریت و بهره برداری از آنها ندارد.

وی افزود: هوتگها میراث گذشته‌گان ما برای نگهداری از آب به منظور مصارف مختلف در فصول سال بوده و مراکز بهداشتی اکیدا توصیه به عدم مصرف آب آن دارند و این گودالها به صورت طبیعی و یا توسط اهالی منطقه ایجاد می‌شود.

وی گفت: تامین آب آشامیدنی روستاهای منطقه توسط شرکت آب وفاضلاب روستایی در غالب پروژه ملی آبرسانی به ۲۶۱ روستای تلنگ، پلان و پیرسهراب طی سالهای اخیر از سد زیردان در قالب ۳۰۳ کیلومتر خطوط انتقال و ۶۰۰ کیلومتر شبکه داخلی و حدود ۲۱۷۲۵ مترمکعب مخازن ذخیره انجام که پس از تصفیه در اختیار جامعه روستایی منطقه قرار می دهد.

ریگی ادامه داد: این پروژه در حال حاضر حدود ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بیش از ۱۵۳ میلیارد تومان برای آن هزینه شده و آب بهداشتی ۱۷۸ روستا تامین و در اختیار روستائیان عزیز قرار گرفته و آب آشامیدنی سایر روستاها از طریق آبرسانی سیار در حال انجام است.

وی بیان کرد: با تامین منابع مالی مورد نیاز و تکمیل پروژه در آینده آب آشامیدنی و بهداشتی تمامی روستاها از طریق لوله کشی تامین خواهد شد.

وی گفت: در روستای کمو بازار با ۵۹ خانوار، عملیات آبرسانی اجرا شده که با تشکیل پرونده و خرید اشتراک آب از نعمت آب بهره مند خواهند شد، مضافا روستای کموبازار با ۱۲ سرویس در ماه آبرسانی سیار انجام می‌شود.

وی افزود: از مجموعه شوراها، دهیاری ها و مردم مناطقی که در حال حاضر شبکه آبرسانی روستاهای آنها اجرا شده خواستار هدایت ساکنین برای دریافت اشتراک و استفاده از آب بهداشتی هستیم.

انتهای پیام/56055

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
ارسال دیدگاه

جدیدترین اخبار
محبوب ترین اخبار

عملکرد کدام یک از نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی را قابل قبول می دانید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...