۱۳۹۸/۰۳/۲۲  -   کد خبر: 58660
معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان؛ فعالیت کارگاه سفال کلپورگان با نظارت اداره‌کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
برای این کارگاه هزینه بسیار زیادی شده و نظارت اداره کل میراث فرهنگی را طلب می‌کرد تا زمینه را برای بهره‌برداری تمامی سفالگران از این کارگاه فراهم کند.
فعالیت کارگاه سفال کلپورگان با نظارت اداره‌کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، بهروز عیسی‌زهی، معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان، اظهارداشت: با توجه به تجربیات ناخوش آیندی که از قبل داشتیم و شکایت های سایر سفالگران، تصمیم گرفتیم کارگاه پخت سفال را از انحصار یک فرد و گروه در آورده و با مدیریت و مسؤولیت اداره میراث فرهنگی سراوان مدیریت کنیم، زیرا وقتی به فرد خاصی اختصاص دهیم، دیگران نمیتوانند از ظرفیت آن استفاده کنند.

 

 

وی افزود: قبل از این تنها کارگاه پخت سفال کلپورگان را در اختیار مردم به صورت اختصاصی قرار می دادیم اما به دنبال جهانی شدن سفال کلپورگان و اینکه باید تعداد زیادی در این رشته و صنعت فعالیت داشته باشند تصمیم بر این شد تا زمینه را برای استفاده تعداد زیادی از سفالگران فراهم کنیم.

وی گفت: مدیریت جدید کارگاه سبب می شود اکثر مردم روستا از این کارگاه استفاده کنند، بهترین راه چاره نظارت میراث فرهنگی بر این کارگاه بود.

عیسی‌زهی ادامه داد: برای این کارگاه هزینه بسیار زیادی شده و نظارت اداره کل میراث فرهنگی را طلب می‌کرد تا زمینه را برای بهره‌برداری تمامی سفالگران از این کارگاه فراهم کند.

وی تصریح کرد: به دنبال مدیریت جدید کارگاه، رقابت بیشتر بین صنعتگران فراهم شده و کیفیت محصولات افزایش یافته و هزینه سفال نیز کاهش یافته است.

انتهای پیام/58660

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
ارسال دیدگاه

جدیدترین اخبار
محبوب ترین اخبار