امروز:  یکشنبه , ۲۹ دی , ۱۳۹۸
 کد خبر: 62883  -  28 / ژوئن / 2019
خشونت خانگی علیه زنان دارای بیشترین عوارض اجتماعی، روانی و اقتصادی است

زنان سیستان و بلوچستان با وجود مشکلات متعدد در حوزه‌های مختلفی صاحب سبک، هنر و توانمندی هستند و شهرت بسیاری از هنرهای آنان جهانی است.

خشونت خانگی علیه زنان دارای بیشترین عوارض اجتماعی، روانی و اقتصادی است

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، فاطمه فاضلی، مدیرکل بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان، در نشست تیم مطالعاتی زنان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بین عدم استقلال اقتصادی زنان و اعمال خشونت علیه آنان ارتباط معنا داری وجود دارد.

 

 

وی افزود: خشونت خانگی، شایع‌ترین شکل خشونت همراه با بیشترین احتمال تکرار، کمترین میزان گزارش به پلیس و دارای بیشترین عوارض اجتماعی،روانی و اقتصادی است که در اکثر موارد توسط نزدیک‌ترین فرد خانواده (غالباً شوهر) به وقوع می‌پیوندد و متأسفانه در بسیاری از مواقع با وجود اینکه زن استقلال مالی دارد اما بنا بر گفتمان غالب جامعه که مرد سالارانه است اختیاراتش درحوزه اقتصادی محدود می‌شود و باید در این حوزه گفت و گو و پژوهش بیشتری انجام شود.

وی گفت: مسائل و دغدغه‌های مربوط به زنان را باید بر اساس تحقیقات گسترده و حرفه‌ای دنبال و بر اساس داده‌های حقیقی جامعه نسبت به رفع آسیب‌های پیش روی افراد اقدام کرد.

فاضلی ادامه داد: زنان سیستان و بلوچستان با وجود مشکلات متعدد در حوزه‌های مختلفی صاحب سبک، هنر و توانمندی هستند و شهرت بسیاری از هنرهای آنان جهانی است.

وی گفت: هدف از برگزاری تیم مطالعاتی زنان تنها نشست و گفت و گو پیرامون مسائل آنان نیست بلکه باید یافته‌ها و تصمیمات حاصل بارش فکری این نشست‌ها را در متن جامعه پیاده کرد.

انتهای پیام/62883

نظرات
Comments

دیدگاه شما

ارسال نظر
( الزامي )
(الزامي)

پر بازدید ها
پر بحث ترین ها