دوشنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴ بعد از ظهر
۱۳۹۸/۰۴/۰۷  -   کد خبر: 62883
خشونت خانگی علیه زنان دارای بیشترین عوارض اجتماعی، روانی و اقتصادی است
زنان سیستان و بلوچستان با وجود مشکلات متعدد در حوزه‌های مختلفی صاحب سبک، هنر و توانمندی هستند و شهرت بسیاری از هنرهای آنان جهانی است.
خشونت خانگی علیه زنان دارای بیشترین عوارض اجتماعی، روانی و اقتصادی است

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، فاطمه فاضلی، مدیرکل بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان، در نشست تیم مطالعاتی زنان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بین عدم استقلال اقتصادی زنان و اعمال خشونت علیه آنان ارتباط معنا داری وجود دارد.

 

 

وی افزود: خشونت خانگی، شایع‌ترین شکل خشونت همراه با بیشترین احتمال تکرار، کمترین میزان گزارش به پلیس و دارای بیشترین عوارض اجتماعی،روانی و اقتصادی است که در اکثر موارد توسط نزدیک‌ترین فرد خانواده (غالباً شوهر) به وقوع می‌پیوندد و متأسفانه در بسیاری از مواقع با وجود اینکه زن استقلال مالی دارد اما بنا بر گفتمان غالب جامعه که مرد سالارانه است اختیاراتش درحوزه اقتصادی محدود می‌شود و باید در این حوزه گفت و گو و پژوهش بیشتری انجام شود.

وی گفت: مسائل و دغدغه‌های مربوط به زنان را باید بر اساس تحقیقات گسترده و حرفه‌ای دنبال و بر اساس داده‌های حقیقی جامعه نسبت به رفع آسیب‌های پیش روی افراد اقدام کرد.

فاضلی ادامه داد: زنان سیستان و بلوچستان با وجود مشکلات متعدد در حوزه‌های مختلفی صاحب سبک، هنر و توانمندی هستند و شهرت بسیاری از هنرهای آنان جهانی است.

وی گفت: هدف از برگزاری تیم مطالعاتی زنان تنها نشست و گفت و گو پیرامون مسائل آنان نیست بلکه باید یافته‌ها و تصمیمات حاصل بارش فکری این نشست‌ها را در متن جامعه پیاده کرد.

انتهای پیام/62883

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
ارسال دیدگاه

جدیدترین اخبار
محبوب ترین اخبار

عملکرد کدام یک از نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی را قابل قبول می دانید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...