امروز:  شنبه , ۲ آذر , ۱۳۹۸
 کد خبر: 63452  -  29 / ژوئن / 2019
چابهار مستعد کشت آناناس است

چابهار با توجه به آب و هوای مساعد و دمای مناسب می‌تواند به قطب کشاورزی شرق کشور تبدیل شود و در تولید و اشتغال نقش بسزایی داشته باشد.

چابهار مستعد کشت آناناس است

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی، در بازدید از گلخانه کشت آناناس در چابهار اظهار داشت: وضعیت گرمایی و تابش نور خورشید در سطح این شهرستان بهترین شرایط را برای توسعه و تولید گیاهان گرمسیری فراهم کرده است.

 

 

وی افزود: واردات نهال آناناس در کشور را از ۲ سال گذشته شاهد بودیم و می توان با کشت این محصول در مناطقی نظیر چابهار به توسعه آن کمک کرد.

وی گفت: کشت آناناس در گلخانه و زمین های کوچک خانگی را نیز می توان انجام و میوه آن را برداشت کرد.

نورالدین میرلاشاری، مدیر جهاد کشاورزی چابهار، اظهار داشت: به دلیل موقعیت جغرافیایی چابهار از بهترین مناطق برای ایجاد گلخانه محسوب می‌شود به همین سبب باید کاشت محصولی نظیر آناناس که بازارپسندی مناسبی دارد افزایش پیدا کند.

وی افزود: نخستین میوه آناناس این شهرستان با حضور معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان شیلات ایران و استاندار سیستان و بلوچستان در نیمه دوم خرداد برداشت شد که نوید دهنده آینده‌ای درخشان برای توسعه باغات این میوه است.

وی گفت: ۸۰۰ اصله نهال در ایستگاه تحقیقاتی دبیرستان شیلات شهر چابهار و حدود ۲ هزار و ۵۰۰ اصله نهال آناناس در ایستگاه تحقیقات باهوکلات کشت شده که هم اینک برداشت آن آغاز شده است.

میرلاشاری ادامه داد: چابهار با توجه به آب و هوای مساعد و دمای مناسب می‌تواند به قطب کشاورزی شرق کشور تبدیل شود و در تولید و اشتغال نقش بسزایی داشته باشد.

وی بیان کرد: تولید پاچوش و میوه آناناس در دستور کار است و در آینده توسعه این محصول را در باغات و گلخانه‌های سواحل مکران شاهد خواهیم بود، به دلیل موقعیت جغرافیایی، چابهار از بهترین مناطق در بخش گلخانه است و باید کشت محصول آناناس که بازارپسندی مناسبی دارد افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/63452

نظرات
Comments

دیدگاه شما

ارسال نظر
( الزامي )
(الزامي)

پر بازدید ها
پر بحث ترین ها