۱۳۹۸/۰۴/۰۸  -   کد خبر: 63452
چابهار مستعد کشت آناناس است
چابهار با توجه به آب و هوای مساعد و دمای مناسب می‌تواند به قطب کشاورزی شرق کشور تبدیل شود و در تولید و اشتغال نقش بسزایی داشته باشد.
چابهار مستعد کشت آناناس است

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی، در بازدید از گلخانه کشت آناناس در چابهار اظهار داشت: وضعیت گرمایی و تابش نور خورشید در سطح این شهرستان بهترین شرایط را برای توسعه و تولید گیاهان گرمسیری فراهم کرده است.

 

 

وی افزود: واردات نهال آناناس در کشور را از ۲ سال گذشته شاهد بودیم و می توان با کشت این محصول در مناطقی نظیر چابهار به توسعه آن کمک کرد.

وی گفت: کشت آناناس در گلخانه و زمین های کوچک خانگی را نیز می توان انجام و میوه آن را برداشت کرد.

نورالدین میرلاشاری، مدیر جهاد کشاورزی چابهار، اظهار داشت: به دلیل موقعیت جغرافیایی چابهار از بهترین مناطق برای ایجاد گلخانه محسوب می‌شود به همین سبب باید کاشت محصولی نظیر آناناس که بازارپسندی مناسبی دارد افزایش پیدا کند.

وی افزود: نخستین میوه آناناس این شهرستان با حضور معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان شیلات ایران و استاندار سیستان و بلوچستان در نیمه دوم خرداد برداشت شد که نوید دهنده آینده‌ای درخشان برای توسعه باغات این میوه است.

وی گفت: ۸۰۰ اصله نهال در ایستگاه تحقیقاتی دبیرستان شیلات شهر چابهار و حدود ۲ هزار و ۵۰۰ اصله نهال آناناس در ایستگاه تحقیقات باهوکلات کشت شده که هم اینک برداشت آن آغاز شده است.

میرلاشاری ادامه داد: چابهار با توجه به آب و هوای مساعد و دمای مناسب می‌تواند به قطب کشاورزی شرق کشور تبدیل شود و در تولید و اشتغال نقش بسزایی داشته باشد.

وی بیان کرد: تولید پاچوش و میوه آناناس در دستور کار است و در آینده توسعه این محصول را در باغات و گلخانه‌های سواحل مکران شاهد خواهیم بود، به دلیل موقعیت جغرافیایی، چابهار از بهترین مناطق در بخش گلخانه است و باید کشت محصول آناناس که بازارپسندی مناسبی دارد افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/63452

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
ارسال دیدگاه

جدیدترین اخبار
محبوب ترین اخبار