امروز:  شنبه , ۲ آذر , ۱۳۹۸
 کد خبر: 63526  -  29 / ژوئن / 2019
پزشکان متخصص مناطق محروم را ترک می‌کنند

امروز پزشک متخصص کم نداریم، آنچه اشکال دارد، توزیع پزشکان در کشور است، باید در مناطق مختلف کشور امکاناتی فراهم کنیم تا پزشکان متخصص در آن مناطق بمانند.

پزشکان متخصص مناطق محروم را ترک می‌کنند

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ،حسینعلی شهریاری، نماینده مردم زاهدان و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اظهار داشت: باید امکانات و تجهیزات برای استقرار پزشک متخصص در مناطق محروم کشور ایجاد شود.

 

 

وی افزود: امروز پزشک متخصص کم نداریم، آنچه اشکال دارد، توزیع پزشکان در کشور است، باید در مناطق مختلف کشور امکاناتی فراهم کنیم تا پزشکان متخصص در آن مناطق بمانند پزشک یکسال دو سال یا سه سال به مناطق محروم می‌روند و بعد باز می‌گردند و در کلان‌شهرها مستقر می‌شوند.

وی گفت: چند سال پیش قانون تصویب شد تا ۳۰ درصد پذیرش تخصص در دانشگاه‌های ما از مناطق محروم باشند، این طرح چند سال است که شروع شده و ما مطمئن هستیم که طی چند سال آینده به میزان نیاز پزشک متخصص به مناطق محروم فرستاده خواهد شد.

شهریاری ادامه داد: در ارتباط با مشکلات استقرار پزشکان در مناطق محروم مسئله مهم‌ این است که امکانات برای استقرار پزشک متخصص در مناطق محروم کشور ایجاد شود، یک پزشک مغز و اعصاب اگر می‌خواهد در منطقه‌ای مستقر باشد، حداقل باید یک دستگاه سی‌تی‌اسکن داشته باشد تا بتواند به بیماران خدمت ارائه دهد، هر تخصص دیگری هم نیاز به این امکانات دارد.

انتهای پیام/63526

نظرات
Comments

دیدگاه شما

ارسال نظر
( الزامي )
(الزامي)

پر بازدید ها
پر بحث ترین ها