امروز:  شنبه , ۲ آذر , ۱۳۹۸
 کد خبر: 63766  -  02 / جولای / 2019
منطقه آزاد چابهار ساخت ۱۳ مدرسه را آغاز کرد

از مجموع ۱۳ مدرسه ۱۱ مدرسه در بخش دشتیاری، یک مدرسه در شهر چابهار و یک مدرسه در کنارک ساخته می شود.

منطقه آزاد چابهار ساخت ۱۳ مدرسه را آغاز کرد

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، محمداکبر چاکرزهی، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار، اظهار داشت: این مدارس در مجموع چهار هزار و ۸۷۶ مترمربع زیربنا دارند و با ساخت این مدارس ۲ هزار و ۵۰۰ دانش آموز از کلاس استاندارد بهرمند می شوند.

وی افزود: ساخت و تکمیل این مدارس نقش موثری در کیفیت آموزشی دهستان پیرسهراب چابهار دارند، این مدارس با مشارکت ۵۰ درصد منطقه آزاد چابهار و ۵۰ درصد موسسه خیریه “دست یاری به دشتیاری” ساخته می شوند.

وی گفت: چابهار و کنارک با پایین ترین سرانه آموزشی کشور مشکلات زیادی دارند که منطقه آزاد نیز در راستای کاهش برخی مشکلات ساخت این مدارس را آغاز کرده است.

چاکرزهی ادامه داد: سازمان منطقه آزاد چابهار در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی مساعدت های زیادی را در حوزه بهداشت و درمان، ورزش، حمایت از نهادهای حمایتی بهزیستی، کمیته امداد و سازمان های مردم نهاد غیردولتی انجام داده و ساخت مدارس را نیز با هدف توسعه زیر ساخت های آموزشی انجام می دهد.

وی بیان کرد: از مجموع ۱۳ مدرسه ۱۱ مدرسه در بخش دشتیاری، یک مدرسه در شهر چابهار و یک مدرسه در کنارک ساخته می شود.

وی گفت: این منطقه در راستای کمک به ناوگان آبرسانی سیار ۲ تانکر به شرکت آب و فاضلاب روستایی تحویل داده و علاوه بر آن در روشنایی بندر صیادی کنارک، توسعه و حل بخشی از مشکلات فرودگاه و بیمارستان امام علی (ع) ورود کرده است.

انتهای پیام/63766

نظرات
Comments

دیدگاه شما

ارسال نظر
( الزامي )
(الزامي)

پر بازدید ها
پر بحث ترین ها