امروز:  شنبه , ۲ آذر , ۱۳۹۸
 کد خبر: 65486  -  06 / جولای / 2019
۴۷۶۲ هکتار سیستم نوین آبیاری در سیستان و بلوچستان درحال اجراست

برای سیستم‌های آبیاری نوین در دست اجرا در استان بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است

۴۷۶۲ هکتار سیستم نوین آبیاری در سیستان و بلوچستان درحال اجراست

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، جعفر زربافتی، مدیرآب و خاک سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: برای اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در سیستان و بلوچستان هیچ محدودیتی وجود ندارد به طوریکه دولت نیز برای تشویق کشاورزان به این امر ۸۵ درصد هزینه اجرایی سیستم‌های نوین آبیاری را بصورت بلاعوض تامین و پرداخت می‌کند.

وی افزود: متقاضیان با داشتن مجوز برداشت آب و مدارک کامل زمین می‌توانند از طریق سامانه طرح توسعه ساماندهی نوین آبیاری نام نویسی‌تا نسبت به اجرای سیستم برای اراضی زراعی و باغات آنان از سوی سازمان جهاد کشاورزی اقدام شود.

وی گفت: برای سیستم‌های آبیاری نوین در دست اجرا در استان بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است، تسریع در اجرای پروژه‌های نوین آبیاری نسبت به افزایش پیمانکاران اقدامات مؤثری به انجام رسیده است.

زربافتی ادامه داد: صرفه جویی در مصرف آب، سرعت بالای رویش گیاه، به کارگیری کود همزمان با آبیاری، جلوگیری از رشد بی رویه علف‌های هرز، صرفه جویی در مصرف انرژی، برداشت راحت تر محصولات و افزایش کمی و کیفی محصولات از مزایای به کارگیری روش‌های آبیاری نوین به شمار می‌رود.

انتهای پیام/65486

نظرات
Comments

دیدگاه شما

ارسال نظر
( الزامي )
(الزامي)

پر بازدید ها
پر بحث ترین ها