امروز:  شنبه , ۲ آذر , ۱۳۹۸
 کد خبر: 65546  -  06 / جولای / 2019
سیستان و بلوچستان با کمبود تخت بیمارستانی مواجه است

هم اینک ۲ هزار و ۷۸۶ تخت بیمارستانی در سیستان و بلوچستان وجود دارد که افزایش پنج برابری را نسبت به سالهای اوایل انقلاب نشان می‌دهد.

سیستان و بلوچستان با کمبود تخت بیمارستانی مواجه است

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، دکتر سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، اظهار داشت: با وجود تمام تحولاتی که در حوزه سلامت سیستان و بلوچستان اتفاق افتاده است تا رسیدن این استان به نقطه مطلوب و تحقق عدالت در سلامت راه دشوار و طولانی در پیش داریم.

وی افزود: برای دستیابی به نقطه مطلوب همچنان نیازمند تلاش و اقدام جهادی در بخش دولتی، مشارکت مردم و حضور خیران سلامت هستیم.

وی گفت: هم اینک ۲ هزار و ۷۸۶ تخت بیمارستانی در سیستان و بلوچستان وجود دارد که افزایش پنج برابری را نسبت به سالهای اوایل انقلاب نشان می‌دهد.

هاشمی ادامه داد: تعداد خانه‌های بهداشت در سیستان و بلوچستان از ۲۸ به ۹۷۸ باب رسیده‌که با وجود افزایش ۳۴ برابری تعداد خانه‌های بهداشت روستایی در استان بر اساس طرح گسترش شبکه نظام بهداشت کشور همچنان حدود ۳۰ درصد از نیاز ما به خانه بهداشت تأمین نشده است.

وی بیان کرد: از مشارکت خیران در توسعه زیرساخت‌های فیزیکی، تأمین تجهیزات پزشکی، تأمین هزینه‌های جانبی درمان بیماران استقبال می‌کنیم.

وی افزایش بهره وری از منابع دولتی، صرفه جویی در هزینه‌ها و کاهش هزینه‌های غیر ضروری، توسعه آموزش‌های همگانی با هدف ارتقا سواد سلامت، ترویج خود مراقبتی و تقدم پیشگیری بر درمان و تأمین منابع پایدار برای حوزه سلامت و بستر سازی برای مشارکت خیران در حوزه سلامت را از راه‌های تحقق عدالت سلامت در سیستان و بلوچستان ذکر کرد.

انتهای پیام/65546

نظرات
Comments

دیدگاه شما

ارسال نظر
( الزامي )
(الزامي)

پر بازدید ها
پر بحث ترین ها