۱۳۹۸/۰۴/۲۴  -   کد خبر: 68350
اجرای ضوابط بهداشتی سالی عاری از بیماری برای میگوی چابهار رقم زد
نظارت دامپزشکی بر پرورش میگو از زمان ورود میگوی مولد به مراکز تکثیر شروع و با بررسی سلامت میگو و لارو تولیدشده در مراکز تکثیر با انجام آزمایشات مستمر از لحاظ سلامت و عدم ابتلا به بیماری‌ به‌خصوص بیماری لکه سفید مورد ارزیابی قرار می گیرند.
اجرای ضوابط بهداشتی سالی عاری از بیماری برای میگوی چابهار رقم زد

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، اولیاء میرلاشاری، رئیس اداره دامپزشکی چابهار، اظهار داشت: در دوره جاری با نظارت جامع، کامل و پیشگیرانه دامپزشکی از ابتدای دوره پرورش و چندین هفته قبل از شروع ذخیره‌سازی در مزارع پرورش میگو و آماده‌سازی اصولی مزارع طبق دستورالعمل‌های بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور و با بررسی کیفیت و نحوه نصب فیلترها، توری‌ها، وضعیت آب ورودی به مزارع، بررسی کیفیت خاک مبنی بر عدم وجود خاک سیاه در استخرها، کنترل کیفیت بهداشتی خوراک میگو و ردیابی آن از کارخانجات یا مبادی ورودی تا زمان تخلیه در مزارع و همچنین حساسیت کارشناسان دامپزشکی در اجرای ضوابط بهداشتی و رعایت اصول امنیت زیستی دوره پرورشی عاری از بیماری را تجربه کردیم.

وی افزود: نظارت دامپزشکی بر پرورش میگو از زمان ورود میگوی مولد به مراکز تکثیر شروع و با بررسی سلامت میگو و لارو تولیدشده در مراکز تکثیر با انجام آزمایشات مستمر از لحاظ سلامت و عدم ابتلا به بیماری‌ به‌خصوص بیماری لکه سفید مورد ارزیابی قرار می گیرند.

وی گفت: کارشناسان دامپزشکی در دوران پرورش میگو در سایت گواتر به‌کرات از مزارع پرورش میگو بازدید و ضمن بررسی وضعیت استخرها با نمونه‌برداری و انجام ۶۵۰ مورد آزمایش بر روی میگوی مولد، پست لارو، میگوی پرورشی و غذای آن وضعیت سلامت را پایش می کنند.

میرلاشاری ادامه داد: خوشبختانه در سال زراعی جاری با همکاری و همدلی کارشناسان اداره دامپزشکی، شیلات و پرورش‌دهندگان سالی عاری از بیماری را تجربه کردیم و هم اینککه میانگین وزنی میگوها به ۱۵ گرم رسیده نخستین سری برداشت میگو از مزارع پرورشی گواتر آغاز شده است، پیش بینی می شود امسال بیش از ۲ هزار تن میگو از چابهار برداشت شود.

انتهای پیام/68350

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
ارسال دیدگاه

جدیدترین اخبار
محبوب ترین اخبار