امروز:  یکشنبه , ۲۹ دی , ۱۳۹۸
 کد خبر: 68721  -  16 / جولای / 2019
۴۰ درصد پرونده‌های طلاق در ایرانشهر منجر به سازش می‌شود

اورژانس اجتماعی یک مرکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی است که به موقع بودن، در دسترس بودن و تخصصی بودن از شاخصه‌های خدمات این مرکز است.

۴۰ درصد پرونده‌های طلاق در ایرانشهر منجر به سازش می‌شود

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، ابراهیم نرماشیری، رئیس اداره بهزیستی ایرانشهر، اظهارداشت: بیشتر پرونده‌های ارجاعی به اورژانس اجتماعی، در گروه سنی ۲۵ تا ۳۵ سال است و عمده دلایل زوج‌ها برای طلاق شامل اعتیاد به مواد مخدر، دخالت اطرافیان و اختلالات روانی است.

وی کودک‌آزاری، معلول‌آزاری، سالمندآزاری، افرادی که انگیزه خودکشی دارند، دختران و پسران متواری از منزل، زنان و دختران در معرض آسیب یا آسیب‌دیده، افرادی که دچار اختلال هویت جنسی هستند و نیز زوجین متقاضی طلاق را جامعه هدف اورژانس اجتماعی معرفی کرد و افزود: تیم سیار این مرکز شامل روانشناس، مددکار و مشاور حقوقی در مواقع ضروری از قبیل اقدام به خودکشی یا کودک‌آزاری به محل اعزام می‌شود.

وی به نقش اثرگذار آموزش مهارت‌های زندگی در استحکام و تداوم زندگی مشترک زوج‌های جوان اشاره کرد و گفت: بسیاری از اختلافات در زندگی زوجین، ناشی از نداشتن مهارت‌های زندگی است و چنانچه بتوان آموزش مهارت‌های زندگی را در مقاطع مختلف الزامی کرد، بدون تردید در کاهش اختلافات زوجین و نیز کاهش آمار طلاق گام اساسی برداشته خواهد شد.

نرماشیری ادامه داد: اورژانس اجتماعی یک مرکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی است که به موقع بودن، در دسترس بودن و تخصصی بودن از شاخصه‌های خدمات این مرکز است.

انتهای پیام/68721

نظرات
Comments

دیدگاه شما

ارسال نظر
( الزامي )
(الزامي)

پر بازدید ها
پر بحث ترین ها