۱۳۹۸/۰۴/۲۵  -   کد خبر: 68721
۴۰ درصد پرونده‌های طلاق در ایرانشهر منجر به سازش می‌شود
اورژانس اجتماعی یک مرکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی است که به موقع بودن، در دسترس بودن و تخصصی بودن از شاخصه‌های خدمات این مرکز است.
۴۰ درصد پرونده‌های طلاق در ایرانشهر منجر به سازش می‌شود

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، ابراهیم نرماشیری، رئیس اداره بهزیستی ایرانشهر، اظهارداشت: بیشتر پرونده‌های ارجاعی به اورژانس اجتماعی، در گروه سنی ۲۵ تا ۳۵ سال است و عمده دلایل زوج‌ها برای طلاق شامل اعتیاد به مواد مخدر، دخالت اطرافیان و اختلالات روانی است.

وی کودک‌آزاری، معلول‌آزاری، سالمندآزاری، افرادی که انگیزه خودکشی دارند، دختران و پسران متواری از منزل، زنان و دختران در معرض آسیب یا آسیب‌دیده، افرادی که دچار اختلال هویت جنسی هستند و نیز زوجین متقاضی طلاق را جامعه هدف اورژانس اجتماعی معرفی کرد و افزود: تیم سیار این مرکز شامل روانشناس، مددکار و مشاور حقوقی در مواقع ضروری از قبیل اقدام به خودکشی یا کودک‌آزاری به محل اعزام می‌شود.

وی به نقش اثرگذار آموزش مهارت‌های زندگی در استحکام و تداوم زندگی مشترک زوج‌های جوان اشاره کرد و گفت: بسیاری از اختلافات در زندگی زوجین، ناشی از نداشتن مهارت‌های زندگی است و چنانچه بتوان آموزش مهارت‌های زندگی را در مقاطع مختلف الزامی کرد، بدون تردید در کاهش اختلافات زوجین و نیز کاهش آمار طلاق گام اساسی برداشته خواهد شد.

نرماشیری ادامه داد: اورژانس اجتماعی یک مرکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی است که به موقع بودن، در دسترس بودن و تخصصی بودن از شاخصه‌های خدمات این مرکز است.

انتهای پیام/68721

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
ارسال دیدگاه

جدیدترین اخبار
محبوب ترین اخبار