امروز:  یکشنبه , ۲۹ دی , ۱۳۹۸
 کد خبر: 74233  -  30 / جولای / 2019
گروهی از محیط بانان به منطقه حفاظت شده گاندو اعزام شدند

بنرهایی با موضوع  تمساح و  شعار "بچه ها به من نزدیک نشوید" قابل فهم برای همه سنین خصوصا کودکان و به منظور  القاء حس خطر در ایشان جهت حفظ جانشان، طراحی، چاپ و برای نصب در منطقه تهیه شده است.

گروهی از محیط بانان به منطقه حفاظت شده گاندو اعزام شدند

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: با وقوع اتفاقات اخیر و حمله تمساح به کودکان در جنوب سیستان و بلوچستان، اکیپی از محیط بانان سراسر استان به منظور یاری رساندن  به محیط بانان منطقه حفاظت شده گاندو، برگزاری کلاس های آموزشی برای اهالی روستاها و مردم محلی بویژه کودکان در خصوص خطرهایی که ممکن است آنها را تهدید کند و افزایش و نصب تابلوهای هشدار دهنده جدید، عازم شدند.

وی افزود: همچنین برای این منطقه بنرهایی با موضوع  تمساح و  شعار “بچه ها به من نزدیک نشوید” قابل فهم برای همه سنین خصوصا کودکان و به منظور  القاء حس خطر در ایشان جهت حفظ جانشان، طراحی، چاپ و برای نصب در منطقه تهیه شده است.

پورمردان از هم استانی های فهیم و آگاه خواست تا با توجه به بارش های اخیر و نزولات جوی خوبی که در جنوب استان شاهد آن بودیم و نیز زادآوری تمساح ها و تهاجمی بودن آنها در این فصل که احتمال بروز حوادث تلخ این چنینی را افزایش می دهد، به تابلوهای نصب شده در اطراف دریاچه ها، سدها، هوتک ها و رودخانه ها توجه نموده و از شنا کردن و نزدیک شدن به این مناطق جدا خودداری کنند.

وی تصریح کرد: آموزش زیست محیطی از طریق ریش سفیدان و ائمه جمعه و جماعات و حضور آنان در منطقه می تواند کمک شایانی به محیط بانان در حفاظت از حیات وحش، جلوگیری از تخریب محیط زیست و کاهش شکار و صید غیرمجاز و از همه مهمتر جلوگیری از وقوع چنین آسیب‌هایی شود.

وی تاکید کرد: کلیه هزینه‌های پزشکی ۲ کودکی که مورد حمله تمساح قرار گرفته اند تاکنون پرداخت شده و پرونده آنها پس از تکمیل به سازمان حفاظت محیط زیست کشور ارسال خواهد شد که با رایزنی های انجام شده تلاش می کنیم هر چه سریعتر دیه این کودکان نیز پرداخت شود.

انتهای پیام/74233

نظرات
Comments

دیدگاه شما

ارسال نظر
( الزامي )
(الزامي)

پر بازدید ها
پر بحث ترین ها