۱۳۹۸/۰۵/۰۹  -   کد خبر: 74677
اسکان دائمی مرزنشینان تضمین کننده امنیت و آرامش کشور است
افزایش گذرگاه‌های مرزی در منطقه به نفع مردم ضعیف و کم درآمد است، متاسفانه امروز در 263 کیلومتر از مرز‌های شرق کشور تنها یک گذرگاه مرزی وجود دارد که بسیار نانظم و بی‌برنامه بوده و به صورت سلیقه‌ای اداره می‌شود.
اسکان دائمی مرزنشینان تضمین کننده امنیت و آرامش کشور است

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، علی کرد، نماینده مردم خاش، نصرت آباد، میرجاوه، کورین در مجلس شورای اسلامی، درخصوص راهکارهای توسعه اقتصادی و رونق تولید و اشتغال در استانها و شهرهای مرزی کشور، اظهار داشت: درخواست نمایندگان شهر‌ها و استان‌های مرزی در فراکسیون مرزنشینان این است که نباید تنها نگاه امنیتی به مرزها داشته باشیم، بلکه باید به ابعاد سکونت‌گاهی، اقتصادی، اشتغال و حضور مرزنشینان در مرز‌ها نیز توجه کنیم.

وی افزود: ما نمایندگان فراکسیون مرزنشینان به صورت متعدد با وزارت کشور در خصوص مشکلات مرز و مرزنشینان گفت‌وگو و مکاتبه کرده‌ایم چرا که رسالت و وظیفه اصلی این وزارتخانه تامین امنیت مرزها است، بر همین اساس وزارت کشور به وظیفه خودش به خوبی عمل کرده و پیشنهاداتی را برای طرح‌های توسعه تجاری و بازرگانی و گسترش استفاده از مرز‌ها را به هیئت دولت ارائه کرده که به عقیده بنده بسیار خوب، قابل اجرا و به نفع امنیت ملی کشور و اشتغال پایدار مردم مرزنشین است.

وی گفت: توسعه طرح‌های تجاری مرز‌ها، بازارچه‌ها و گذرگاه‌های مرزی باید در برنامه‌های همه ارگان‌های کشور قرار بگیرد، بنده معتقدم برای ایجاد اشتغال پایدار در مرز‌ها باید پایانه‌ها و گمرک‌های مرزی رونق پیدا کرده و بستر مناسبی برای مبادلات کالا به کالا باشد.

کرد ادامه داد: افزایش گذرگاه‌های مرزی در منطقه به نفع مردم ضعیف و کم درآمد است، متاسفانه امروز در ۲۶۳ کیلومتر از مرز‌های شرق کشور تنها یک گذرگاه مرزی وجود دارد که بسیار نانظم و بی‌برنامه بوده و به صورت سلیقه‌ای اداره می‌شود، پیشنهاد می‌کنم در طول مرز‌های شرقی کشور از خراسان شمالی، خرسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان تا ساحل دریای عمان باید گذرگاه‌های مرزی بیشتری بازگشایی نماییم.

وی گفت: تنها راه اشتغال، آرامش، امنیت پایدار و جلوگیری از ورود مواد مخدر و معاندین وگروهک‌های مسلح، استفاده از ظرفیت مرزها و اسکان دائمی مرزنشینان است و این مهم با ایجاد بستر مناسب برای درآمدزایی، تجارت و توسعه گذرگاه‌های مرزی به دست می‌آید.

انتهای پیام/74677

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
ارسال دیدگاه

جدیدترین اخبار
محبوب ترین اخبار