امروز:  یکشنبه , ۲۱ مهر , ۱۳۹۸
 کد خبر: 76715  -  ۱۵ / مرداد / ۱۳۹۸
سامانه وب GIS بندر چابهار رونمایی شد

اطلاعات جغرافیایی یکی از مهم ترین منابع مورد نیاز برای مدیریت، برنامه ریزی و تصمیم گیری به شمار می رود.

سامانه وب GIS بندر چابهار رونمایی شد

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان، عباس آذرپیکان، معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانودی سیستان و بلوچستان، در  پنجمین نشست کمیته تخصصی بندر چابهار اظهار داشت: در این نشست آموزش محور علاوه بر  اقدامات انجام شده توسط مهندسان مشاور، تعاریف و مفاهیم اولیه GIS، آشنایی با ابزارهای عمومی و تخصصی، انواع گزارش گیری ها و دیگر اطلاعات لازم ارائه شد.

وی افزود: اطلاعات جغرافیایی یکی از مهم ترین منابع مورد نیاز برای مدیریت، برنامه ریزی و تصمیم گیری به شمار می رود، اقدامات بسیار مهمی در این حوزه انجام شده که تداوام آن منجر به مانیتورینگ کل اراضی و زیرساخت های بندری می شود که علاوه بر تعمیرات و حفاری سایت های بندری، کاهش ریسک و هزینه تاسیسات زیربنایی را به همراه دارد.

وی گفت: جمع آوری تمامی  نقشه های شبکه آب، برق، فاضلاب، فیبرهای نوری و ثبت در سامانه GIS، تهیه عکس ۳۶۰ درجه و ایجاد لایه های توصیفی در محوطه ها و ابنیه های بندر، برداشت تمامی عوارض روسطحی و شبکه های زیرسطحی فاز یک و ۲ طرح جامع بندر شهید بهشتی و کوی مسکونی بندر از جمله اقداماتیست که در کمیته GIS انجام شده است.

آذرپیکان ادامه داد:مدیران، کارشناسان، مشاوران و پیمانکاران با بهره گیری از این سامانه می توانند علاوه بر مشاهده نقشه ها و تصاویر هوایی بنادر و سواحل کشور، اطلاعات مختلف توصیفی را نیز به طور مستقیم دریافت کنند.

انتهای پیام/76715

نظرات
Comments

دیدگاه شما

ارسال نظر
( الزامي )
(الزامي)

پر بازدید ها
پر بحث ترین ها