۱۳۹۸/۰۵/۱۵  -   کد خبر: 76715
سامانه وب GIS بندر چابهار رونمایی شد
اطلاعات جغرافیایی یکی از مهم ترین منابع مورد نیاز برای مدیریت، برنامه ریزی و تصمیم گیری به شمار می رود.
سامانه وب GIS بندر چابهار رونمایی شد

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان، عباس آذرپیکان، معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانودی سیستان و بلوچستان، در  پنجمین نشست کمیته تخصصی بندر چابهار اظهار داشت: در این نشست آموزش محور علاوه بر  اقدامات انجام شده توسط مهندسان مشاور، تعاریف و مفاهیم اولیه GIS، آشنایی با ابزارهای عمومی و تخصصی، انواع گزارش گیری ها و دیگر اطلاعات لازم ارائه شد.

وی افزود: اطلاعات جغرافیایی یکی از مهم ترین منابع مورد نیاز برای مدیریت، برنامه ریزی و تصمیم گیری به شمار می رود، اقدامات بسیار مهمی در این حوزه انجام شده که تداوام آن منجر به مانیتورینگ کل اراضی و زیرساخت های بندری می شود که علاوه بر تعمیرات و حفاری سایت های بندری، کاهش ریسک و هزینه تاسیسات زیربنایی را به همراه دارد.

وی گفت: جمع آوری تمامی  نقشه های شبکه آب، برق، فاضلاب، فیبرهای نوری و ثبت در سامانه GIS، تهیه عکس ۳۶۰ درجه و ایجاد لایه های توصیفی در محوطه ها و ابنیه های بندر، برداشت تمامی عوارض روسطحی و شبکه های زیرسطحی فاز یک و ۲ طرح جامع بندر شهید بهشتی و کوی مسکونی بندر از جمله اقداماتیست که در کمیته GIS انجام شده است.

آذرپیکان ادامه داد:مدیران، کارشناسان، مشاوران و پیمانکاران با بهره گیری از این سامانه می توانند علاوه بر مشاهده نقشه ها و تصاویر هوایی بنادر و سواحل کشور، اطلاعات مختلف توصیفی را نیز به طور مستقیم دریافت کنند.

انتهای پیام/76715

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
ارسال دیدگاه

جدیدترین اخبار
محبوب ترین اخبار