امروز:  یکشنبه , ۲۱ مهر , ۱۳۹۸
 کد خبر: 77211  -  ۱۵ / مرداد / ۱۳۹۸
پردیس پارک علم و فناوری مکران در چابهار بهره‌برداری شد

پارک علم و فناوری به عنوان متولی اصلی فناوری در استان سیستان وبلوچستان، فرایندهای تسهیل گری و مدل های حمایتی شکل گیری کسب و کارهای دانش بنیان و استارتاپ ها را انجام می دهد.

پردیس پارک علم و فناوری مکران در چابهار بهره‌برداری شد

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، سونا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، اظهار داشت: با راه اندازی این پارک جوانان تشویق به فعالیت می شوند و خوشحال هستیم که اتفاقات خوبی در منطقه آزاد چابهار رخ داده است.

وی از همکاری مسئولان سیستان و بلوچستان در حمایت از طرح ها علمی قدردانی کرد و افزود: ساختمان ها و زیرساخت های خوبی در این منطقه برای این نوع کارها آماده شده است.

وی گفت: همدلی و همکاری خوب مردم و مسئولان سبب شده تا طرح های دانش بنیان محوریت قرار گیرد.

ستاری ادامه داد: تا سه ماه آینده ۱۰ هزار مترمربع به فضای پارک علم و فناوری اضافه می شود و آمادگی داریم در تمام شهرهای سیستان و بلوچستان پارک علم و  فناوری با تجهیزات، امکانات و هزینه های جانبی ایجاد کنیم.

عبدالرحیم کردی، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: پارک علم و فناوری به عنوان متولی اصلی فناوری در استان سیستان وبلوچستان، فرایندهای تسهیل گری و مدل های حمایتی شکل گیری کسب و کارهای دانش بنیان و استارتاپ ها را انجام می دهد.

وی افزود: این پارک، مدل های توسعه فناوری و فیزیکی در سیستان و بلوچستان را دنبال می کند و امیدواریم شاهد تحول در منطقه آزاد چابهار باشیم.

وی گفت: بازدید از محیط و شرکت‌های فعال در پارک و استارتاپ های منطقه، رونمایی پلتفرم نرم افزاری مرکز آمار دانشگاه برای ایجاد مرکز مدیریت دانش استان سیستان و بلوچستان، رونمایی از مینی بوس برقی‌ ستیا محصول شرکت پارکی تفتان خودرو، افتتاح دپارتمان بازی‌های رایانه‌ای و پویانمایی و افتتاح مدرسه علوم رایانه و برنامه سازی از دیگر برنامه های معاون رئیس جمهوری به چابهار است.

کردی ادامه داد: نخستین دوره فیلم‌نامه‌نویسی و تیم‌سازی همزمان با سفر ستاری به چابهار برگزار و  با افتتاح مدرسه علوم رایانه و برنامه سازی نیز نخستین دوره آموزش برنامه‌نویسی برای رده سنی ۱۰ تا ۱۳ سال با استفاده از پلتفرم اسکرچ برگزار شد.

وی بیان کرد: پروژه آنلاین هاسپیتال به‌ عنوان نخستین پلتفرم آنلاین کشور برای ویزیت ویدیویی بیمار و تجویز دارو طراحی‌ شده است که امروز رونمایی می شود.

انتهای پیام/77211

نظرات
Comments

دیدگاه شما

ارسال نظر
( الزامي )
(الزامي)

پر بازدید ها
پر بحث ترین ها