امروز:  جمعه , ۲۲ آذر , ۱۳۹۸
 کد خبر: 93376  -  23 / سپتامبر / 2019
جام ورزشی خوشه چین با حضور ۲۵۰ بانوی سیستان و بلوچستانی برگزار شد

جام ورزشی «خوشه چین» روستاهای سیستان و بلوچستان با حضور ۲۵۰ بانوی ورزشکار در زاهدان برگزار شد.

جام ورزشی خوشه چین با حضور ۲۵۰ بانوی سیستان و بلوچستانی برگزار شد

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، امیرمحمد براهویی، رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: براساس دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان مبنی بر برگزاری رقابت‌های ورزشی روستاییان تحت عنوان جام«خوشه‌چین» این رقابت‌ها به همت هیات بازی‌های بومی محلی استان و دهیاری‌ها در روستاهای سیستان و بلوچستان مورد توجه قرار گرفت.

وی افزود: ورزشکاران شرکت کننده در این دوره از رقابت‌ها از ۲۰ شهریور به مدت ۱۰ روز در ۶ رشته ورزشی فوتبال، والیبال، طناب‌کشی، هفت سنگ مهارتی، دوومیدانی و چوب‌کشی به مصاف حریفان خود رفتند.

وی گفت: ایجاد انگیزه برای رقابت‌های سازنده و موثر، ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس در بین روستاییان و کشف استعدادهای جدید بویژه در بین زنان روستایی استان از مهمترین اهداف برگزاری این دوره از رقابت‌ها هستند و نفرات برتر به مرحله کشوری اعزام می‌شوند.

براهویی ادامه داد: سیستان و بلوچستان یکی از استان‌های سرآمد در رشته بازی‌های بومی محلی در کشور است، با توجه به تنوع فرهنگی تا کنون ۱۳۰ بازی بومی محلی در سیستان و بلوچستان شناسایی شده به طوریکه تنوع این رشته‌ها زمینه جذب حدود هفت هزار ورزشکار سازمان یافته را در این هیات فراهم کرده است.

انتهای پیام/93376

نظرات
Comments

دیدگاه شما

ارسال نظر
( الزامي )
(الزامي)

پر بازدید ها
پر بحث ترین ها