امروز:  یکشنبه , ۲۱ مهر , ۱۳۹۸
 کد خبر: 93418  -  ۰۷ / مهر / ۱۳۹۸
فعالیت قریب به هشت هزار کارگر ساختمانی در سیستان و بلوچستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از فعالیت قریب به هشت هزار کارگر ساختمانی در سطح استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

فعالیت قریب به هشت هزار کارگر ساختمانی در سیستان و بلوچستان

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، مهرداد جهاندیده، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: بیمه کارگران ساختمانی از مترقی‌ترین بیمه‌ها در دنیا به شمار می رود، در ۶ ماهه نخست امسال، ۹۵۲ کارگر ساختمانی استان بیمه شده اند.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون برای ۸۹۸ کارگر ساختمانی سیستان و بوچستان توسط مراکز آموزش فنی و حرفه ای کارت مهارت صادر شده است.

وی گفت: ارائه کارت مهارت از سازمان فنی و حرفه ای و داشتن اشتغال عملی در مشاغل مرتبط با صنعت ساختمانی برای بهره مندی از مزایای بیمه ای ضروری است.

جهاندیده ادامه داد: شناسایی کارگران واقعی فعال در بخش صنعت ساختمان، جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی و تامین منابع مالی برای خدمت رسانی بهتر به جامعه هدف از مهمترین مزایای اجرای طرح بیمه کارگران ساختمانی است.

وی تصریح کرد: بر اساس ماده ۵ قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی، سازمان تامین اجتماعی مکلف شده با دریافت ۷ درصد حق بیمه سهم بیمه شده از کارگر و ۱۵ درصد مجموع عوارض صدور پروانه از مالک نسبت به تداوم پوشش بیمه تمام کارگران ساختمانی اقدام کند.

انتهای پیام/93418

نظرات
Comments

دیدگاه شما

ارسال نظر
( الزامي )
(الزامي)

پر بازدید ها
پر بحث ترین ها