امروز:  جمعه , ۲۲ آذر , ۱۳۹۸
 کد خبر: 93480  -  06 / اکتبر / 2019
بهره‌مندی زوار پاکستانی اربعین از خدمات سلامت در سیستان و بلوچستان

زوار پاکستانی که برای اربعین وارد سیستان و بلوچستان می‌شوند بر اساس معیار‌های بهداشت بین‌المللی (IHR) و دستورالعمل‌های مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت از نظر پانزده گروه از علائم و نشانه‌های نظام مراقبت سندرمیک معاینه شده و سلامتی آن‌ها ارزیابی می‌شود.

بهره‌مندی زوار پاکستانی اربعین از خدمات سلامت در سیستان و بلوچستان

به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، دکتر سیدمهدی طباطبایی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، با اشاره به بهره‌مندی زوار پاکستانی اربعین از خدمات سلامت بر طبق استاندارد‌های بهداشت جهانی در مرز مبادی ورودی مرز میر جاوه، اظهار داشت: این زوار به محض ورود به استان ابتدا واکسیناسیون شده و سپس بر اساس نظام مراقبت سندرومیک مورد معاینه و غربالگری قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به راه‌اندازی موکب سلامت در نقطه صفر مرزی میرجاوه افزود: در این موکب پزشکان، دندانپزشکان، ماماها، کارشناسان بهداشت محیط و بیماری‌ها، کارشناسان فوریت‌های پزشکی به خدمات رسانی پرداخته و علاوه بر آن با مشارکت داوطلبان سلامت خدمات سلامت به زوار عزیز پاکستانی در نقطه صفر مرزی ارائه می‌دهند.

وی گفت: از ابتدای مهرماه تاکنون بیش از ۹ هزار زائر پاکستانی وارد خاک جمهوری اسلامی ایران شده‌اند، برای تمامی آن‌ها واکسیناسیون و غربالگری صورت گرفته است.

دکتر طباطبایی ادامه داد: کارشناسان بهداشت محیط با جدیت از نحوه طبخ و توزیع مواد خوراکی و آشامیدنی نظارت دارند و برای تمامی خادمان فعال در زمینه طبخ غذا کارت سلامت صادر شده است.

وی تصریح کرد: استقرار واحد سیار دندانپزشکی در موکب سلامت میرجاوه، این واحد با استقرار دندانپزشکان کشیک، خدمات دهان و دندان را به زائران عزیز پاکستانی ارائه می‌کند.

انتهای پیام/93480

نظرات
Comments

دیدگاه شما

ارسال نظر
( الزامي )
(الزامي)

پر بازدید ها
پر بحث ترین ها