• امروز : دوشنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 27 May - 2024
9

تسهیلات ۳۰۰۰ میلیارد تومانی صندوق امداد ولایت به نیازمندان

  • کد خبر : 85696
  • 08 شهریور 1398 - 21:41
تسهیلات ۳۰۰۰ میلیارد تومانی صندوق امداد ولایت به نیازمندان
ما از خیرین نیز برای حضور در صندوق امداد ولایت دعوت می‌کنیم تا از این طریق بتوانیم خدمات بهتری را به نیازمندان ارائه دهیم.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به گزارش هاتف سیستان و بلوچستان ، مجید باجلان، مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، اظهار داشت: کمیته امداد به عنوان نهادی که متولی ارائه خدمات به محرومان است، صندوق قرض‌الحسنه اسلامی را در کشور ایجاد کرد و از سال ۹۴ این صندوق تاسیس شده است.

وی افزود: صندوق قرض‌الحسنه امداد عضو شتاب است و تمامی عملیات آن بر اساس خدمات شتاب انجام می‌شود و صد درصد سهام این صندوق متعلق به کمیته امداد است و عملکرد آن در پایان هر سال جزو کمیته امداد محسوب می‌شود و گزارش عملکرد نیز دفتر مقام معظم رهبری ارسال و اعلام خواهد شد.

وی گفت: متاسفانه برخی از افراد به دلیل عدم اعتمادی که به صندوق‌ها صورت گرفته است، در صندوق سرمایه‌گذاری نمی‌کنند ولی صندوق کمیته امداد وابسته به یک نهاد خدمات‌رسان کمیته امداد امام خمینی(ره) است و سرمایه آن متعلق به مردم است.

باجلان ادامه داد: به دلیل برخی محدودیت‌ها نمی‌توانند عملیات بانکی انجام دهند و باید یک بانک پشتیبان آنها باشد و پشتیبانصندوق امداد نیز بانک ملی است.

وی تصریح کرد: صندوق امداد ولایت ۳۳ شعبه در سراسر کشور دارد و این شعبات در دسترس کمیته امداد قرار داده شده است تا خدمات لازم را به مراجعه‌کنندگان ارائه دهد، البته در تمامی شهرستان‌هایی که دفاتر امداد دایر باشد، شعبه صندوق امداد ولایت نیز خدمات لازم را انجام می‌دهد.

وی بیان کرد: از سال ۹۵ تاکنون صندوق امداد ولایت ۳۰۰۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه پرداخت کرده است که در نوع خود با توجه به سرمایه بدو تاسیس گره‌گشای بعضی از مشکلات نیازمندان و محرومان بوده است، از این ۳ هزار میلیارد تومان بالغ بر یک میلیون نفر از نیازمندان و محرومان در قالب وام استفاده کردند.

وی گفت: ما در سال گذشته ۱۳۰ هزار مددجو کمیته امداد را شناسایی کردیم و وام‌هایی را به آنها برای اشتغال پرداخت کرده‌ایم و این افراد توانستند در کنار اشتغال، توانمند نیز شوند،اگر این یک میلیون نفر ۳ نفر نیز خانواده داشته باشند؛ یعنی این وام‌ها بر روی ۳ میلیون نفر تاثیرگذار بوده است.

وی بیان کرد:‌ در سال ۹۷ صندوق امداد ولایت با توجه به شرایط اقتصادی موجود باید خدمات بیشتری را به نیازمندان ارائه می‌داد و در این سال ۱۵۰۰ میلیارد تومان بودجه مصوب صندوق بود که از این رقم ۳۴۰ هزار نفر وام دریافت کردند و با توجه به شرایط اقتصادی وام‌های ما نیز نسبت به گذشته افزایش یافته بود.

وی افزود: برای سال ۹۸ نیز بودجه صندوق امداد ولایت ۲۰۰۰ میلیارد تومان مصوب شده است و تاکنون ۱۰۵ درصد از اعتبارات را جذب کرده‌ایم و به جای پرداخت ۸۳۳ میلیارد تومان، ۸۵۰ میلیارد تومان پرداخت کرده‌ایم، در سال جاری ۳۴۰ میلیارد تومان وام کارگشایی در سقف ۵ میلیون تومان پرداخت شده است و اخیرا نیز هیات مدیره سقف این وام‌ها را به ۱۰ میلیون تومان افزایش داده است.

باجلان بیان داشت: صندوق برنامه دارد ۴۰۰ میلیارد تومان هم در حوزه اشتغال پرداخت کند که ۱۳۰ میلیارد تومان تاکنون وام اشتغال پرداخت کرده‌ایم و سقف وام‌های اشتغال نیز ۵۰ میلیون تومان است.

وی ادامه داد: وام‌های اشتغال ما به این گونه است که کارشناسان ما طرح‌های ارائه‌شده را بررسی می‌کنند و اگر قابلیت اجرایی داشته باشد، وام لازم را به آن نیازمند برای اشتغال‌زایی ارائه می‌دهند و تا ۵ سال طرح تصویب‌شده را نظارت می‌کنند و می‌توان گفت طرح‌های اشتغال کمیته امداد قطعا بازدهی لازم را دارد.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت اظهار داشت: یکصد میلیارد تومان نیز بر اساس برنامه و بودجه، ودیعه مسکن پرداخت می‌شود و در سال ۹۸ نیز حدود ۲۰۰ میلیارد تومان مصوب شده است که ودیعه مسکن پرداخت کنیم که تاکنون ۵۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است و سقف ودیعه مسکن نیز از ۱۵ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

باجلان بیان داشت: وام تهیه مسکن نیز تا سقف ۳۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود و در بودجه کمیته امداد نیز بررسی شده است که ۳۰ هزار مسکن ساخته شود، در مجموع ۳ میلیون نفر از صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت افتتاح حساب کرده‌اند که از محرومان و نیازمندان جامعه هستند.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت اظهار داشت: ما از خیرین نیز برای حضور در صندوق امداد ولایت دعوت می‌کنیم تا از این طریق بتوانیم خدمات بهتری را به نیازمندان ارائه دهیم.

باجلان گفت: تاکنون ۲۰۰ هزار نفر از خیرین در صندوق امداد ولایت سپرده‌گذاری کرده‌اند که مبلغ این سپرده‌ها هم به ۲۵۰ میلیارد تومان می‌رسد و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به این سپرده‌ها‌ سودی پرداخت نمی‌کند و تنها مبالغ آن برای پرداخت وام به نیازمندان استفاده می‌شود.

وی اضافه کرد: در حادثه سیل نیز صندوق امداد ولایت ۷۰ میلیارد تومان اعتبار قرض‌الحسنه به مناطق سیل‌زده کشور اختصاص داد و تاکنون حدود ۹ هزار نفر از این تسهیلات استفاده کرده‌اند و ۵۰ میلیارد تومان نیز از این اعتبارات تاکنون پرداخت شده است.

لینک کوتاه : https://hatefsb.ir/?p=85696

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.